Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime vaidino teatras „Ruoda“ iš Žemaitijos
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaime tęsiama graži klojimo teatrų tradicija – senajame muziejaus klojime jau dvidešimt pirmus metus žiūrovus džiugina mėgėjų teatrams skirtos popietės. Birželio 20 d. antrąjį šio sezono spektaklį muziejaus klojime vaidino ir Žemaitijos etnografinį regioną atstovavo šaunus teatro „Ruoda“ kolektyvas iš Rietavo. Teatro pavadinimas „Ruoda“ žemaitiškai reiškia kalbą, o aukštaitiškai – rodo.
Rietavo kultūros centro teatro komandą sudaro apie 20 narių, jiems vadovauja režisierius Vincas Andriuška. Tai kūrybinga, skirtingo amžiaus žmonių grupė, vaidinanti įvairių žanrų spektaklius. Išskirtinis šio kolektyvo bruožas – spektakliai vaidinami tik žemaitiškai.
Puikių aktorių suvaidinta nuotaikinga komedija „Neprieštarauk“ pasakojo apie moterų galią valdyti vyrus ir visus įvykius pasukti sau tinkama linkme. „Ruodos“ artistai žiūrovams dovanojo mažą teatro magijos stebuklą – žavėjo aktorių vaidyba, žemaičių kalba, publikos juoką iššaukiančiomis improvizacijomis. Už tai žiūrovai artistams atsilygino gausiais aplodismentais ir komplimentais.
Tądien Kleboniškių kaime buvo ne tik vaidinama. Prieš spektaklį ir po jo skambėjo čia besirenkančių žiūrovų, išbandančių senoviškas pramogas edukacijoje „Kaip būdavo pramogaujama“, juokas: mokytasi senųjų nardų ir kvirkato žaidimų taisyklių, mušti kėgliai, vaikščiota kojūkais. Ne vienas lankytojas dalijosi prisiminimais, kaip vaikas būdamas kojūkais lenktynių eidavo. Po vaidinimo dalyvių laukė aukštaitiškos vaišės ir puikaus spektaklio aptarimas: degustuoti naminiai sūriai, pagal XX a. I pusės receptą iškeptas „Razinkų pyragas“ ir muziejaus vaistažolių ekspozicijoje užaugintų mėtų arbata.
Liepos 4 d. 16 val. Kleboniškių kaimo buities muziejaus klojime spektaklį vaidins ir Aukštaitijos etnografinį regioną atstovaus Šaukoto kultūros namų mėgėjų teatras. Projektą „Šeštadienių popietės klojimo teatre“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Radviliškio rajono savivaldybė. Projekto partneris Radviliškio miesto kultūros centras.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija