Klepočiuose pagerbtas rusų okupacijos aukų atminimas
Gruodžio 17-osios rytą, nepabūgę žvarbaus oro, Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios rinktinės šauliais ir vietos gyventojais išsiruošė į maždaug 10 km žygį, skirtą Klepočių bei aplinkinių kaimų tragedijai atminti, pagerbti šios tragedijos aukas.
Antrojo pasaulinio karo metais Klepočiuose, Raitininkų seniūnijos kaime, veikė savisaugos būrys. 1944 m. gruodžio 23 d., siekiant palaužti gyventojų pasipriešinimą rusų okupacijos režimui, buvo surengta baudžiamoji operacija, trukusi tris dienas. Laikas pasirinktas neatsitiktinai, okupantai tikėjosi, kad prieš Kūčias ir šventas Kalėdas į namus sugrįš partizanai, pavieniai besislapstantys kovotojai. Buvo siekiama sunaikinti kuo daugiau jaunų vyrų.
Baudžiamosios operacijos metu sudeginta 21 kaimo sodyba (iš 32 buvusių), nužudyta 12 kaimo gyventojų, kai kuriuos vyrus suėmė, žiauriai tardė. Nuo teroro išpuolio nukentėjo ir kiti gretimai esantys kaimai, skaičiuojama, kad iš viso buvo nužudyti 48 žmonės.
Žygeiviai sustojo prie Kryžių ansamblio, pastatyto šiems skaudiems istorijos įvykiams atminti, kartu su Raitininkų seniūnu Arūnu Laukaičiu ir vietos gyventojais uždegė žvakeles, dainavo partizanų dainas. Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė sakė, jog šiuos skaudžius įvykius turime prisiminti, apie juos kalbėti, istoriškai įvertinti, kad panašios tragedijos nesikartotų.
Žygio dalyvius Ežeryno kaimo sodyboje su karšta arbata ir kareiviška koše pasitiko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės atstovai, pasveikino šios rinktinės vadas Virgilijus Raugalė.
Sušilę ir pasistiprinę žygeiviai apžiūrėjo parodą „Dainavos apygardos Genio grupės partizanų žūtis. 1952 m. gegužė“. Ekspoziciją parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Apie Lietuvos partizanų pasipriešinimą rusų okupantams kalbėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.
Minėjime taip pat dalyvavo Seimo narė Angelė Jakavonytė, televizijos laidų vedėjas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, savivaldybės tarybos narys Danielius Jakubavičius, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Jolanta Jakubauskienė, Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, Kultūros centro direktorė Eglė Sereičikienė, Raitininkų bendruomenės pirmininkas Juozas Adomaitis.
Raitininkų seniūnijos gyventojai taip pat dalijosi prisiminimais, pasakojo apie savo kaimynų likimus, kartu su žygeiviais uždegė atminimo laužus.