Kokį elektrinį paspirtuką rinktis vyresniems žmonėms?
Judrumo praradimas yra viena iš labiausiai aktualių senatvės problemų. Priklausomybė nuo pagalbinės įrangos kenkia žmonių savigarbai, kurie šią būklę laiko negalios požymiu. Nors toks mąstymas klaidingas, jis egzistuoja. Kaip alternatyvą šiai problemai rinka siūlo įvairias galimybes. Ar žinojote, kad yra ir kitų prietaisų, kurie atlieka panašias funkcijas kaip pagalbinės judėjimo priemonės senjorams ir yra patrauklesnio dizaino? Tai paspirtukas, puikus būdas pagerinti gyvenimo kokybę vyresnio amžiaus žmonėms, norintiems išlaikyti savo nepriklausomybę.
Elektriniai paspirtukai su sėdyne vyresniems žmonėms
Renkantis paspirtuką senjorui, verta vadovautis panašiais lemiamais veiksniais kaip ir perkant bet kurį kitą elektrinį paspirtuką: svarbiausi parametrai – paspirtuko nuotolis ir svoris. Maksimalus greitis mažiau svarbus, nebent stiprius įspūdžius mėgstančiam senjorui. Didžiausią ridą paprastai galima pasiekti tik esant optimaliai oro temperatūrai, ant lygaus pagrindo ir visiškai įkrovus akumuliatorių. Todėl verta rinktis modelį, kurio atstumas yra ne mažesnis nei 20 km, kad visada būtų kilometrų.
Elektrinis paspirtukas yra transporto priemonė, todėl jame turi būti papildomų funkcijų, kurios garantuoja vartotojo saugumą. Tokiu būdu jis turi akceleratorių, stovėjimo stabdį ir kai kuriuose modeliuose signalines lemputes. Šie daiktai užtikrina saugumą judant gatve ar dviračių takais, ypač esant silpnam apšvietimui.
Elektrinio paspirtuko sauga
Vienas didžiausių paspirtukų privalumų – naudojimo paprastumas. Įgūdžiai laisvai judėti paspirtuku užtrunka vos kelias valandas. Tai yra didelis pranašumas prieš kitus asmeninius transportavimo įrenginius. Norėdami paleisti elektrinį paspirtuką, tereikia nustumti ir paspausti akceleratoriaus svirtį. Dauguma elektrinių paspirtukų turi diskinį stabdį su svirtimi ant vairo, tad sustabdyti įrenginį nekils problemų. Pradedantiesiems rekomenduojama įjungti ekonominį režimą.
Nors daug girdime apie nelaimingus atsitikimus dėl šių mažų dviračių transporto priemonių, dažniausiai jos kyla dėl neapdairumo. Greičio ribojimas leidžia sumažinti riziką iki minimumo, tačiau verta nepamiršti važiuoti su šalmu.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Svarbiausia yra vartotojo pageidavimai ir poreikiai. Verta pagalvoti, kokiais tikslais paspirtukas bus naudojamas. Jei naudosime jį tik rekreaciniais tikslais, verta rinktis modelį, kuris pasiekia nedidelį greitį. Jis veiks trumpesniais atstumais, nes turi ribotą atstumą. Tokio tipo įranga turi savų privalumų – greičiau kraunasi, o greičio fiksatoriaus dėka yra saugesnis.