Kokia oro temperatūrą turėtų būti miegant naktį?
Geras miegas gali užtikrinti geriausią fizinę bei emocinę žmogaus savijautą, padėti jam puikiai jaustis bet kokiu oru, galiausiai, turėti jėgų, kurios reikalingos darbams atlikti. Žinoma, labai kaitriomis dienomis gero miego kokybe pasigirti gali retas. Tuomet vienintele galimybe lieka kondicionieriai, kurie tampa daugelio žmonių gyvenimo dalimi ir tuo pačiu tokia pat norma kaip ir šildymo sistemos.
Vis daugiau dėmesio sulaukia mobilūs kondicionieriai, kurie leidžia naudotis funkcionalia įranga nesukant galvos dėl montavimo, tad taupant ne tik finansus, tačiau ir namų sienas.
Optimali temperatūra miego metu
Mokslininkai teigia, kad įvertinus žmogaus kūno temperatūrą ir tuo pačiu aplinką, kurioje jis jaučiasi geriausiai, vidutiniškai patalpose temperatūra turi siekti iki 15-21 laipsnių šilumos. Jeigu ji yra didesnė arba mažesnė, tikėtina, kad žmogus prastai miegos, o tuomet ir kita jo diena bus sunki. Vieną naktį galima išsimiegoti nepatogiai per daug nekeliant savo kūnui diskomforto, tačiau jeigu taip tenka gyventi ilgesnį laiko tarpą, natūralu, kad kasdienybės kokybė tampa prasta.
Jeigu patalpos temperatūra bus labai maža – organizmas jausis blogai ir tuo pačiu turės eikvoti energiją kūno šilumai išlaikyti, tad dažniausiai miego kokybei pritrūksta energijos. Jeigu miegama labai karštoje aplinkoje – žmogus jaučiasi irzlus, daugeliui užmigti apskritai yra labai sunku, galiausiai, kai kurie teigia, kad jiems pradeda niežėti kūną.
Tiek vienas, tiek kitas radikalus netinkamos temperatūros buvimas patalpoje daro neigiamą įtaką žmogaus organizmui. Tik jeigu žiemos metu daugelis pasirūpins šilumos sklaidos šaltiniais, tai kondicionieriams skiriama dar per mažai dėmesio. Džiugu, kad požiūris kinta ir žmonės suvokia, kad vasaros kaitra nebūtinai turi būti gąsdinanti ir kelianti nemalonius potyrius.
Pagalba, kol laukiate kondicionieriaus
Jeigu suprantate, kad mobilūs kondicionieriai yra tai, ko reikia Jūsų namams – tokiu atveju siūlome jus kuo skubiau užsisakyti. Tačiau kol laukiate, žinoma, kaitra tikrai apsunkina naktis. Pateiksime kelis patarimus, kurie dažniausiai padeda geriau išsimiegoti kai patalpoje yra labai kaitru.
- Pirmiausia siūlome investuoti į geros kokybės patalus, kurie suteikia galimybę Jūsų odai kvėpuoti. Kaitriomis dienomis tiek sintetiniai drabužiai, tiek patalynė yra blogas pasirinkimas, kadangi kūnas prakaituos, žmogus blogai jausis. Geriausiai tinka medvilnė, o tobulas pasirinkimas yra lino patalai.
- Vandens gėrimas gali Jums padėti kur kas geriau iškęsti karščius. Lepinkite savo organizmą ne tik dienomis, tačiau taip pat ir naktimis. Esame tikri, kad tai leis Jums geriau išsimiegoti.
- Kaimiškas būdas, kuris leis Jums jaustis kur kas geriau nakties metu, yra sudrėkinta paklodė. Paprasčiausiai užsiklokite ja. Galbūt nebus labai patogu, tačiau karštis tikrai sumažės ir tuo pačiu miego kokybė bus geresnė.
- Ar žinojote, kad elektriniai prietaisai skleidžia šilumą? TV, kompiuteriai, telefonai… Išjunkite visus, kurie Jums tuo metu nėra reikalingi. Galbūt didelio pokyčio nebus, tačiau suderinus kelis tokius vėsinimo metodus – naktis bus kur kas gaivesnė.
- Žinoma, prauskitės po drungnu vandeniu. Vėlgi, ne tik dienos metu, tačiau taip pat ir prieš einant miegoti. Dar geriau – pamirkykite pėdas drungname vandenyje. Esame tikri, kad tokiu atveju joms atvėsus – laikinai atvės ir visas kūnas.
Visi mūsų pateikti patarimai gali padėti kur kas geriau jaustis kaitriomis naktimis. Visgi, tai tik laikina pagalba, kol kondicionierius pasieks Jūsų namus duris ir tuo pačiu kardinaliai pakeis gyvenimą. Esame tuo tikri!