Kokiais būdais galime gydyti depresiją?
Depresijos gydymas yra vienas iš didžiausių šiuolaikinės psichiatrijos iššūkių. Depresijos paplitimas yra toks didelis, kad jis lėtai tampa viena iš labiausiai paplitusių sveikatos problemų žmonėms.
Depresija gali pasireikšti bet kuriame amžiuje, nes ji pasireiškia tiek vaikams, tiek jauniems žmonėms ar senjorams. Skirtingose amžiaus grupėse gali skirtis ne tik depresijos sutrikimų eiga ir klinikinis vaizdas, bet ir skirtingo amžiaus pacientų problema gali reikalauti skirtingos terapinės sąveikos.
Depresijos priežastys yra sudėtingos ir vis dar nėra visiškai suprantamos. Be genetinių ir psichosocialinių priežasčių, vis dažniau nurodomas gyvenimo būdas, kuris gali sukelti ligą: lėtinis stresas ar netinkama mityba. Ir šie veiksniai neigiamai veikia naudingas žarnyno bakterijas, sukeldami vadinamąją disbiozę.
Depresijos gydymas: gydymas vaistais
Farmakoterapija daugelio pacientų nuomone, yra pagrindinis depresijos gydymo metodas, ir iš tikrųjų paprastai būtent jis naudojamas kaip pirmosios eilės terapinis poveikis šio psichikos sutrikimo atveju.
Tarp įvairių teorijų, susijusių su depresijos patogeneze, vienas iš populiariausių yra tai, kad nuotaikos sutrikimus sukelia nenormalus įvairių neurotransmiterių kiekis centrinėje nervų sistemoje. Antidepresantai veikia tokių neurotransmiterių, kaip dopamino, serotonino ar norepinefrino, koncentraciją.
Antidepresantai gali pakeisti įvairių neurotransmiterių koncentraciją organizme, todėl jie yra suskirstyti pagal tai, ką tiksliai tarp šių medžiagų jie veikia.
Depresijos gydymas: psichoterapija
Įvairiuose šaltiniuose pabrėžiama, kad taip, farmakologinis gydymas yra pagrindinis depresijos sutrikimų atveju, tačiau jis suteikia naudingiausią poveikį, kai jis derinamas su psichoterapine sąveika.
Kaip farmakoterapija gali išspręsti problemą, kai ji yra biologinė, ji nebūtinai gali paveikti kitas galimas depresijos priežastis, tokias kaip šeimos konfliktai, priekabiavimas mokykloje ar trauminis įvykis.
Pacientams, sergantiems depresija, gali padėti įvairių tipų psichoterapinis gydymas – čia galima pateikti pavyzdžių, psichodinaminės psichoterapijos, kognityvinės-elgesio terapijos, psichoanalitinės terapijos ar sisteminės terapijos.
Depresijos gydymas: psichoedukacija
Apskritai, psichoedukacija yra svarbus terapinio valdymo elementas psichiatrijoje, įskaitant depresijos gydymą. Jis turėtų apimti tiek patį pacientą, tiek jo artimiausią aplinką. Psichoedukacija – tai paciento informavimas apie jo sveikatos problemą, galimus jos šaltinius, gydymo metodus ir prognozę.
CBD aliejus – https://www.cbdjoy.lt