Kokie dalykai sparčiai keliasi į internetą?
Gyvename revoliuciniais laikais, kai vis daugiau įvairių dalykų keliasi į virtualią erdvę. Patys nepastebime, kaip dalykus, kuriuos dar visai neseniai darėme susitikę gyvai dabar vykdome nuotoliniu būdu. Būtent apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.
Maisto prekės
Pavyzdžiui, Lietuvoje „Barbora“ maistą į namus veža jau daugybę metų. Anksčiau tą darė ir jau bankrutavęs parduotuvių tinklas „Fresh Market“, tačiau iš esmės ši veikla didelio pelno nenešė. Visgi, karantinas šalyje į situaciją privertė pažvelgti kiek kitu kampu.
Dabar daugybė žmonių maistą iš prekybos centrų užsisako į namus, kartu su kitomis būtiniausiomis prekėmis. Ir iš tikrųjų – kam eiti į prekybos centrą, jeigu viskas gali būti pristatyta į namus? Spėjama, kad ateityje ši paslauga taps dar populiaresnė.
Žmonės vis dažniau į namus užsisako ir patiekalus iš kavinių ar restoranų. Anksčiau buvo įprasta, jog kurjeris gali atvežti picą, tuo tarpu dabar užsisakyti galima bet ką, o tam labai pasitarnauja tokios maisto išvežiojimo programėlės kaip „Bolt Food“ ar „Wolt“.
Įvairiausi žaidimai
Taip, žaidimų automatai internete populiarūs jau daugybę metų, tačiau tai ne tik apie patogius kazino internete. Dabar online galima žaisti daugybę žaidimų prieš realius varžovus, kuriuos anksčiau žaidėme susitikę gyvai.
Dar praėjusiame amžiuje draugai šachmatais žaisdavo ėjimus rašydami laiškais, dabar tą galima padaryti nedideliame mobiliojo telefono ekranėlyje. Internete taip pat žaidžiamas monopolis, o ką jau kalbėti apie video žaidimus. Dabartiniai vaikai užuot mėtę į krepšį, per profesionalią žaidimų konsolę žaidžia NBA rungtynes.
Darbas ir studijos
Darbas nuotoliniu būdu vis labiau populiarėja. Išties, kam kai kuriais atvejais reikia ofiso? Viską galima atlikti nuotolinių konferencijų būdu. Dabar su užsienio partneriais verslininkai gali susiskambinti tiesioginės vaizdo transliacijos pagalba, o parašus padėti taip pat elektroniniu būdu. Taip, galbūt, netgi patikimiau.
Žinoma, kai kurie darbai nuotoliniu būdu nepasidarys. Jeigu tu dirbi gamykloje, tavo funkcijas į virtualią erdvę perkelti bus tikrai nelengva, tačiau bendrai karantinas daugeliui įmonių parodė, jog dirbant namie darbo kokybė faktiškai nenukenčia. Tai netgi leidžia sutaupyti, o sutaupytas lėšas galima panaudoti, pavyzdžiui, premijoms.
Analogiška situacija ir su mokslais. Lietuvos mokyklos iš pradžių tam nebuvo pasirengusios, bet vėliau persilaužė ir procesas vyko gana sklandžiai. Kai kuriose užsienio šalyse tokia praktika gaji jau daugelį metų, ypač kalbant apie aukštąsias mokyklas.
Nereikia įsivaizduoti, kad viskas nuotoliniu būdu vyks tiesiog nuolatos, tačiau kai kurie dalykai ten tikrai gali būti perkelti. Sakykim, jums iki teorijos paskaitos riekia važiuoti beveik valanda, tad ar tikrai verta gaišti laiką? Arba įsivaizduokite, kad jūs sergate ir negalite dalyvauti užsiėmime – tokiu atveju pažiūrėti transliaciją tikrai praverstų.
Taigi, akivaizdu, kad pasaulis keičiasi ir žingsnis po žingsnio mes būsime vis labiau priklausomi nuo naujausių technologijų ir jų teikiamų galimybių, visiškai nesvarbu, ar tai mums patinka, ar ne.