Kokie inovatyvių idėjų žingsniai šiais metais žengti Alytaus bibliotekose?

Jau tapo tradicija, kad artėjanti kalendorinių metų pabaiga suburia Alytaus mokyklų bibliotekininkus į šventinį metodinį susitikimą. Šiais metais seminaras „Inovatyvių idėjų žingsniai miesto mokyklų bibliotekų veikloje” vyko Putinų gimnazijoje. Kolegės pakvietė pasidalinti naujausiais veiklos metodais, savojo vaikystės kalėdinio žaisliuko istorija, dalyvauti skaitymuose. Tai buvo ir pirmasis susitikimas su nauju Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Eduardu Ingelevičiumi. Renginyje svečiavosi profesinio rengimo centro bibliotekininkė Raselė Rasimienė.
Putinų gimnazijos bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė pristatė bibliotekos inovatyvią veiklą ir pasidžiaugė, kad technologinių inovacijų gausa, spartinanti mūsų gyvenimo tempą, skatina bibliotekininkes nuolat mokytis ir tobulėti. Šiuolaikinė biblioteka – informacijos, kultūros sklaidos, edukacijos, inovacijų populiarinimo ir bendruomenės centras.
Pastebėta, kad mokyklose dirbančių specialistų darbo pobūdis, kintant visuomenei, smarkiai kinta. Bibliotekininkai – aktyvūs ugdymo proceso dalyviai, nuolat gilinantys pedagogines, psichologines ir IKT žinias. Dažniausiai mokyklų bibliotekose dirba vienas ar du specialistai. Tik pakankamas darbuotojų skaičius bibliotekoje gali užtikrinti kokybišką veiklą. Bibliotekininkas bendrauja su mokytojais planuodamas, kurdamas, perteikdams, vertindamas gebėjimus ir žinias, moko ir konsultuoja, kai vyksta perėjimas nuo vadovėlio prie šaltiniais besiremiančio mokymosi, kartu su mokytojais skatina mokinius siekti atsakomybės už savo mokymąsi. Bibliotekininkas sudaro sąlygas naudotis naujomis technologijomis bibliotekoje, moko ir konsultuoja.
Naujienomis iš seminaro „Mokyklos bibliotekos vaidmuo stiprinant skaitymo ir rašymo gebėjimus” pasidalijo Panemunės pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėja Asta Novikienė. Naujos tendencijos ugdyme – kaip sukurti skaitymo ir rašymo ugdymui palankią aplinką, kaip pagerinti skaitymo ir rašymo pasiekimų lygį ir dar labiau skatinti skaitymą, kaip sustiprinti mokyklų bibliotekininkų supratimą apie skaitymo ir rašymo gebėjimus bei jų ugdymą. Skaitymo valandos, inscenizacijos, pokalbiai, diskusijos. Nauja – tai atrasta sena?
Susitikimo metu aptarėme ir knygų naujienas. Panemunės pagrindinės mokyklos, Putinų ir Jotvingių gimnazijų bibliotekoms akcijos „Metų knygos rinkimai 2016″ organizatoriai paskyrė nemokamus trijų kategorijų – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – metų knygų komplektus. Kolegės pristatė rinkinius. Mėgavomės gražiais tekstais.
Nuo atsineštų senovinių eglutės žaisliukų padvelkė vaikystės kalėdine dvasia, prisiminimais ir nostalgija. Laikas šiems trapiems stiklo kūriniams negailestingas.
Mūsų susitikimą pagyvino kalėdiniai patiekalai. Tikimės tęsti tradicijas. Dėkojame seminaro šeimininkams už gražų priėmimą, o visiems dalyvavusiems – už entuziazmą, geranoriškumą, dalijimąsi patirtimi ir idėjomis.