Kompiuteris mokslui, darbui arba žaidimams
Renkantis kompiuterį parduotuvėje konsultantai visada pirmiausia paklaus, kam įrenginys bus naudojamas. Tai vienas iš svarbiausių apsisprendimą lemiančių veiksnių. Tad ką rinktis, jei kompiuteris reikalingas mokslams? Kas tinka, jei įrenginys bus naudojamas darbui? O į ką atkreipti dėmesį, jei kompiuteris bus skirtas žaidimams?
Kompiuteris mokslams
Mažesniam vaikui geriau bus stacionarus kompiuteris – jis stabilus, patvarus. Ne paslaptis, kad vaikus vilioja ir žaidimai, tad stacionarus bus galingesnis. Vyresnėse klasėse bei studijoms paprastai patogiau yra nešiojamasis kompiuteris, mat jį galime neštis į mokyklą, universitetą, demonstruoti pristatymus, mokytis ne tik namuose. Mokslams daugeliu atvejų užtenka mažiau galingo kompiuterio, todėl investicijos gali būti visai nedidelės.
Kompiuteris darbui
Pasirinkimas labai priklausys nuo to, kokio pobūdžio darbas ir ar jis vienoje vietoje, ar reikalauja mobilumo. Jei aktualus pastarasis variantas ir dažnai darbo reikalais keliaujate, dirbate ne vienoje vietoje, neabejotinai žvalgykitės nešiojamojo kompiuterio. Darbui su dokumentais ir paprastais failais nereikia labai didelės galios, tačiau jei vienu metu apdorojate daug failų, svarbus greitis, tai prioritetą teikite turintiems galingesnį procesorių ir didesnę operatyviąją atmintį.
Jei dirbate su reklamų kūrimu, grafika, dizainu ir panašiai, tai galingas, puikios raiškos ir didelį monitorių turintis kompiuteris tikrai pasiteisins. Tad tokiu atveju reikėtų ieškoti stacionaraus – nešiojamasis gali nepatenkinti poreikių.
Kompiuteris žaidimams
Gaming kompiuteriai neabejotinai turi būti galinti – tokie garantuos sklandų žaidimą tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Šiam tikslui labiau tiks stacionarus kompiuteris, turintis galingą procesorių, didelę operatyviąją atmintį bei spartų, galingą ir talpų kietąjį diską. Žinoma, kalbant apie kompiuterį žaidimams labai svarbi ir galinga vaizdo plokštė, siekiant geriausios žaidimų patirties. Jei reikia suderinti galią su mobilumu, rinkoje rasite ir galingesnių nešiojamųjų kompiuterių, tačiau už tą pačią kainą stacionarų įsigytumėte kur kas geresnių parametrų.