Kondicionieriaus įrengimas: ar jis tikrai naudingas sveikatai?
Didžiąją laiko dalį žmonės praleidžia patalpose, todėl geras patalpų mikroklimatas gali pakelti produktyvumą ir nuotaiką. Niekas nesiginčys, kad kur kas maloniau dirbti ir ilsėtis vėdinamoje ir norimos temperatūros patalpoje, nei tvankioje, karštoje ar, atvirkščiai, per šaltoje patalpoje, dėl to buvo išrasti oro kondicionieriai. Įdomu tai, kad pirmųjų kondicionierių tikslas buvo ne sukurti darbuotojams tinkamą mikroklimatą, o kovoti su drėgme. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai užtikrina švarų orą, temperatūrą, sumažina oro drėgmės lygį, yra energetiškai efektyvūs ir veikia be triukšmo. Šiuolaikinės technologijos leidžia kurti naujus įrenginius ir nuolat tobulinti senus, dabar kondicionierius gali vėdinti, šildyti, vėsinti, valyti, džiovinti, drėkinti orą, kuris yra patalpose.
Oro kondicionieriai: ką reikia žinoti prieš įsigyjant?
Kiekvienas prieš įsigydamas turi pasirinkti oro kondicionieriaus tipą. Oro kondicionieriai pritaikyti kiekvienai patalpai ir gali būti matomi, nematomi, montuojami, pastatomi. Yra įvairių tipų oro kondicionierių: montuojami ant langų, lubų, sienų, yra ir kanalinių kondicionierių, didelio galingumo, konvekcinių ir kt. Visos oro kondicionavimo sistemos veikia tuo pačiu principu: šiluma vienoje vietoje sugeriama, o kitoje išsklaidoma. Paprasčiausia oro kondicionavimo sistema susideda iš vidaus bloko, lauko bloko ir juos jungiančių vamzdžių. Vamzdžiais šaltnešis teka iš vieno įrenginio į kitą. Šaltnešis sugeria energiją viename įrenginyje ir išsklaido ją kitame. Kai nuspręsite įsigyti oro kondicionierių reikia pagalvoti, koks jis turėtų būti: pramoninis, buitinis ar pusiau pramoninis. Dauguma oro kondicionavimo sistemų turi filtrą, kad oro kondicionavimo sistema būtų švari ir pašalintų daleles iš oro. Jei filtrai nebus pakeisti, oro srautas sumažės ir oro kondicionierius taps nauju oro taršos šaltiniu. Geriausias būdas susidoroti su sumažėjusiu oro srautu – reguliariai keisti oro kondicionieriaus filtrą, kad jis veiktų efektyviai.
Oro kondicionierius: pagal ką pasirinkti?
Oro kondicionierių galima rinktis pagal keletą svarbių parametrų, kurie turės įtakos jo veikimui. Renkantis oro kondicionieriaus galią reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių, tokių kaip:kambario dydis, žmonių skaičius patalpoje, lango dydis, sienų ir stogų izoliacija, įvairių šilumos šaltinių šildymo galia ir kiekis. Norint geriausiai įvertinti reikiamą vėsinimo ir šildymo galią, reikia paskaičiuoti, kiek saulės šviesos patenka pro langus, durų ir langų sandarumą, sienų izoliaciją ir kitus veiksnius. Pagrindinis veiksnys apskaičiuojant buitinio oro kondicionieriaus aušinimo galią yra patalpos plotas, o šildymo galios apskaičiavimas priklauso nuo patalpos ploto ir aukščio. Šildymo oro kondicionieriaus šildymo galia yra didesnė nei aušinimo galia.
Oro kondicionierius ir žmogaus sveikata: ar kondicionierius padeda, o gal kenkia?
Oro kondicionavimo vienintelis minusas, kurį galima įvardinti yra galimybė peršalti, jei yra pasirinkta netinkama vėdinimo ir vėsinimo temperatūra. Tačiau iš tiesų peršalimo atvejų yra daug, galima peršalti ir vėdinant atsidarius langą, todėl negalima kaltinti vien tik oro kondicionieriaus. Reikia suprasti, kad juos naudojant galima susirgti nuo staigių temperatūros svyravimų. Tad jei temperatūra viduje palaikoma keliais laipsniais žemesnė už lauko oro temperatūrą, o oro judėjimas vos juntamas, vargu ar oro kondicionierius bus peršalimo priežastis. Žmonės dažnai abejoja, ar sveika kvėpuoti kondicionuojamu oru, tačiau reikia pastebėti, kad šiuolaikinėse kondicionavimo sistemose sumontuoti inovatyvūs filtrai, kurie iš oro pašalina ne tik dulkes, bet ir sporas bei žiedadulkes. Nevėdinamose patalpose, kuriose neveikia kondicionierius, gali kauptis pavojingos medžiagos, darančios neigiamą poveikį žmonių sveikatai. Jei norite mėgautis gaiviu, švariu oru patalpose, įsigykite kondicionierių, daugiau informacijos rasite https://www.kondicionieriaijums.lt/.