Konferencija skirta Tarptautinei Hospisų dienai
Spalio 13 dieną, VŠĮ „Kauno hospiso namai“ organizavo konferenciją, skirtą Tarptautinei Hospisų dienai. Konferencija vyksta antrus metus iš eilės ir sulaukia didžiulio visuomenės susidomėjimo. Siekiame padėti ir informuoti žmones prisiliečiančius prie sunkiai sergančių žmonių.
Konferencija ne tik specialistams, konferencija kiekvienam, kuris turi savo artimųjų tarpe sunkiai sergančių žmonių, o taip pat tiems, kas mokosi padėti ar nori tiesiog žinoti. Būti kartu bendrystėje labai svarbu. Palaikyti vieniems kitus – ypatinga misija. Atsiranda saugumas – organizacijoms besirūpinančioms, pacientams, artimiesiems.
Spalio 13-toli ypatinda diena mat 2-jį spalio šeštadienį, jau 13 metų iš eilės švenčiama PASAULINĮ HOSPISŲ bei PALIATYVIOSIOS PAGALBOS DIENA. Pasaulio visuomenė šiandien atsuko savo širdis į nebepagydomai sergančiuosius bei jų artimuosius. VšĮ„ Kauno hospiso namai“ sutiko šventę gausiame bičiulių būryje – į konferenciją ,skirtą šiai datai, į Šv. Gertrūdos bažnyčios salę, susirinko apie 100 dalyvių. Pranešimai buvo, kaip reta, kompaktiški bei informatyvūs, nes lektoriai – visi iki vieno – empatiški, jautrios kitų žmonių poreikiams asmenybės.
Įžymiosios gydytojų dinastijos atstovė psichiatrė GODA TIKNIUTĖ žingsnis po žingsnio vedė susirinkusiuosius per psichiatrijos bei psichoterapijos labirintus. „Efektyviausias gydymas būna tik KOMANDOJE, kai komandos CENTRAS yra PACIENTAS. Mes turime būti tiltais tarp pacientų ir pasaulio. Visi galime tapti psichoterapeutais. Tam reikia tik kelių dalykų…“
11 metų tarnaujanti paliatyvios onkologijos skyriaus vadovė gydytoja DALIA SKORUPSKIENĖ papildė – paliatyvios komandos specialistasi tai ir medikai,ir socialiniai darbuotojai, ir psichologai, ir savanoriai – komanda turi būti DAUGIAPROFILINĖ. „Gyvenimo kokybė – tai ir fizinis, ir dvasinis, ir visi kiti aspektai.“ Itin naudinga žinia mūsų kolektyvui – skausmą gali sukelti daugybė faktorių: depresija, nemiga,net gi žagsėjimas. „Paciento būklei atsiliepia net gi juridiniai dalykai (kam užrašo palikimą) bei seksualiniai (ligonis išgyvena,kad tampa mažiau patrauklus).
Kineziterapeutė LAURA JANKOVSKAJA taipogi rekomendavo visą dėmesį skirti paciento būklei: „Kai ateinate pas sunkiai sergantį žmogų, visą pirmą, ką turite padaryti – įvertinti jo sąmoningumą: ar jis suvokia,kas atėjo,kokiais tikslais. „Kuomes galime padėti paliatyviam ligoniui – kvėpuoti su juo, masažuoti, bei mankštinti galūnes,“ Vieno mokslinio eksperimento metu, kai sunkiai sergančiam žmogui buvo masažuojama tik kairė ranka, nustatytas netikėtas poveikis: ligoniui pagerėjo širdies veikla,jis tapo ramesnis, sumažėjo skausmai,“ – dėstė specialistė, surinkusi aibę mokslinės medžiagos mums rūpimoje srityje.
Kunigas NERIJUS PIPIRAS kalbėjo rimtai, tvirtai, aiškiai. Dvasiškis pateikė jo gyvenimo kraupią detalę:„Kunigo didžiausia darbo dalis yra ne krikštynos, ne vestuvės, ne namų šventinimas… Kunigo didžiausia darbo dalis yra LAIDOTUVĖS. Per laidotuves stengiamasi,kad viskas būtų kuo patogiau: kad mašina atvažiuotų prie durų, kad gedulingi pietus būtų pakeliui iš kapinių… O kur gi ATSISVEIKINIMAS? Juk tuos 3 dienos iki laidotuvių skirtos atsisveikinimui, „- neslėpė sielvarto Kauno Klinikų kapelionas. „Nereikia ant kapo gausybė vainikų! Geriau uždekime žvakes. Žvakė simbolizuoja Viltį, Pasitikėjimą, o krikščioniui – Prisikėlimą.
Konferencijos dalyviai gavo Pažymėjimus, o nuostabiems lektoriams atsidėkojome gėlių puokštėmis bei Padėkomis.Dalyviai vienbalsiai sakė,kad tik padėdami kitam esame verti gyvenimo.