Konferencijoje – dėmesys klausos negalią turintiems žmonėms

Šiandien Alytaus miesto savivaldybėje vykusios konferencijos „Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus” ne vieną maloniai nustebino Kauno kurčiųjų jaunimo organizacijos vadovo Mykolo Balaišio staigmena – gestų kalba atliekama Vytauto Kernagio daina „Mūsų dienos kaip šventė”.
Padiskutuoti apie tai, kaip padėti kurtiesiems ir neprigirdintiems tapti lygiaverčiais visuomenės nariais, savivaldybėje susirinko Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos gestų kalbos vertėjų asociacijos Alytaus miesto savivaldybės administracijos, Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovai ir specialistai. Konferencijoje dalyvavo ir jos dalyvius sveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Julius Sabatauskas ir Raminta Popovienė.
„Esu tikra, kad ši konferencija bus puiki galimybė pasidalinti savo patirtimi, įžvalgomis, kaip padėti klausos negalią turintiems žmonėms, kaip juos integruoti į visuomenę,” – sveikindama konferencijos dalyvius sakė mero pavaduotoja V. Gibienė.
Seimo narys Julius Sabatauskas, kalbėdamas apie klausos negalią turinčių žmonių įsidarbinimo galimybes akcentavo tai, kad neretai ieškodami tinkamo darbuotojo verslininkai eina lengviausiu keliu – priima į darbą girdintį, o ne klausos negalią turintį žmogų ir visai nesusimąsto apie tai, kad galbūt tokią negalią turintis žmogus turės kur kas didesnę motyvaciją ir jo darbo rezultatai džiugins kur kas labiau nei sveikojo.
Pasak Lietuvos Respublikos Seimo narės ir šios konferencijos globėjos Ramintos Popovienės, Lietuvoje šuo metu gyvena apie 6 000 kurčiųjų ir apie 40 tūkst. mažesnę ar didesnę klausos turinčių žmonių. 3–9 metų vaikų amžiaus grupėje klausos ir kalbėjimo negalią turi apie 1 800 vaikų. Kasmet Lietuvoje gimsta apie 30–40 naujagimių su klausos negalia.
Anot Seimo narės, nors ir gyvename tarp klausos negalią turinčių žmonių, tačiau dažnai nežinome jų problemų su kuriomis jiems tenka susidurti, o jų yra tikrai nemažai. Štai tik keletas jų: klausos negalią turintys žmonės negali paskambinti ir pranešti apie nelaimę bendruoju pagalbos telefonu 112, jiems yra sunku integruotis darbo rinkoje.
Konferencijos metu dalyviams bus skaitomi pranešimai apie klausos negalią turinčius žmones, lietuvių gestų kalbos vertėjus, kurčiuosius Europoje bei jų iššūkius ir galimybes kitose Lietuvos savivaldybėse.
Po konferencijos renginio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti Alytaus miesto savivaldybės kurčiųjų bendruomenės dailiųjų amatų būrelio parodos.
Konferenciją „Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus” organizavo Lietuvos kurčiųjų draugija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos gestų kalbos vertėjų asociacija, Alytaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kurčiųjų draugija.