Kraštiečio profesoriaus pamoka Endriejavo pagrindinėje mokykloje
Praėjusią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė dalyvavo Endriejavo pagrindinėje mokykloje organizuotame susitikime su kraštiečiu, kilusiu iš Auksoro kaimo, žymiu fiziku – profesoriumi, mokslų daktaru Steponu Ašmontu.
Endriejavo pagrindinė mokykla, vadovaujama direktorės Vilmos Ugintienės, organizuoja tradicines įvairių mokslų sričių dienas, kurių metu mokiniai mokosi kitaip – pažindami įvairius mokslus ir praktines jų galimybes per savo krašto istoriją, kultūrą, ekonomiką. Dažnai pasikviečia ir savo krašto šviesuolius, kurių Endriejavo kraštas turi iš tiesų nemažai.
Niekada neatsisako padėti Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys, kuris taip pat yra kraštietis, 2010 m. išleistos monografijos „Endriejavas“ vyriausiasis redaktorius.
Ir šį kartą Virginijus Jocys į Endriejavą pasiūlė pasikviesti žymų fiziką Steponą Ašmontą, kuris su mokyklos bendruomene ir miestelėnais, kurie visada kviečiami į mokyklos renginius, pasidalijo savo neįkainojama gyvenimo patirtimi nuo išgyvenimo tremtyje iki pasiekimų fizikoje. Neįtikėtina, bet fizikos žinios praverčia visur – ne tik gyvenamųjų namų projektavimo ir statybos darbuose, bet ir kulinarijoje. Profesorius mokiniams pateikė įdomių pavyzdžių, kaip praktiškai pritaikyti fizikos dėsnius, − todėl jo paskaita pasirodė be galo įdomi ir naudinga.
„Susitikime dalyvavę 6−10 klasių mokiniai gavo puikią integruotą istorijos, geografijos, pilietiškumo, fizikos ir etnokultūros pamoką. Ypač dešimtokai liko sužavėti ir klausė, kada vėl pasikviesime kokį nors kraštietį. Žinoma pasikviesime, nes kviestis tikrai turime ką“, − sakė mokyklos direktorė Vilma Ugintienė.
Mokyklos iniciatyvas visada palaiko ir renginius padeda organizuoti seniūnė Laimutė Šunokienė ir visa Endriejavo seniūnija.
„Džiaugiuosi tokiomis iniciatyvomis ir tokiais renginiais, − kalbėjo mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, − ne pirmą kartą įsitikinu, kad šioje mokykloje ir šioje seniūnijoje bendrystė su kraštiečiais yra aktyvi, įvairiapusė ir naudinga jaunajai kartai, kuri turi iš ko pasimokyti, į ką lygiuotis. Be įgytų žinių susitikmuose, mokiniams vertinga patirtis yra ta, jog visai nesvarbu, iš kur esi kilęs – didmiesčio, mažo provincijos miestelio ar kaimo, − svarbiausia yra nuosekliai siekti pasirinkto ir užsibrėžto gyvenimo tikslo, nemetant kelio dėl takelio, ir tikrai pasieksi didelių laimėjimų.“
Apsikeista dovanomis. Virginijus Jocys ir šįkart padovanojo mokyklai vertingą leidinį apie etninių regionų architektūrą, o miestelio bibliotekai – mokslo populiarinimo žurnalų rinkinį.