Kretingoje ugniagesiai tobulina įgūdžius gelbėjant žmones iš sugriuvusių pastatų
Balandžio 5 d. Kretingoje prasidėjo 4 dienas truksiančios mokomosios pratybos, kurių metu ugniagesiai gelbėtojai tobulins įgūdžius iš sugriuvusių pastatų gelbėjant žmones. Pratybose dalyvauja Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus pareigūnai, šios valdybos 1-osios komandos ir Kretingos bei Klaipėdos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai. Per keturias dienas pratybose dalyvaus visos keturios šių tarnybų ugniagesių gelbėtojų pamainos.
Pratybos vyksta buvusioje lapių auginimo fermoje, didelėje teritorijoje, kurioje yra apgriuvusių pastatų. Tariami nukentėjusieji pratybose – suaugusiųjų ir vaikų manekenai. Jie išslapstyti į apgriuvusius pastatus ir įkišti tarp betoninių blokų.
„Vakar pratybose buvo atlikta žvalgyba, ugniagesiai paskirstyti į penkis darbo barus, gelbėjimo darbų vadovas priėmė sprendimus, kuriuos gelbėjimo darbus būtina atlikti pirmiausia“, – sakė Kretingos PGT viršininkas Eugenijus Bertašius.
Viename iš darbo barų griuvo siena, o po ja liko užversti du žmonės. Ugniagesiai turėjo sutvirtinti sieną ir ištraukti nukentėjusius. Kitame bare buvo sukrauti betono blokai, o tarp jų buvo įstrigęs žmogus. Ugniagesiams teko stabilizuoti po 1 toną sveriančius blokus, sutvirtinti juos ir ištraukti žmogų. Čia jie naudojo ir hidraulinę įrangą, ir stabilizavimo diržus, ir kitas būtinas priemones. Kitoje vietoje, norint išlaisvinti du nukentėjusiuosius teko pjauti bloke skyle. Dar kitame bare, viename iš pastatų, įgriuvo lubos ir prispaudė žmones. Ugniagesiams teko pralįsti pro griuvėsius ir ištraukti juos.
Vakar pratybose dalyvavo apie 20 ugniagesių, jas stebėjo Klaipėdos PGV priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ir komandų viršininkai.
„Pratybos, kuriose iš griuvėsių gelbėjami žmonės, pas mus buvo surengtos pirmą kartą, – sakė E. Bertašius. – Ugniagesiai gelbėtojai visus gelbėjimo veiksmus atliko realiomis sąlygomis, naudodami grandininius ir diskinius pjūklus, pneumatinę ir kitą įrangą. Pratybose kiekvienas veiksmas buvo koordinuojamas ir derinamas, ugniagesiai viską atliko saugiai, naudojo apsaugines pirštines ir skydelius, kad nesusižalotų ir patys.“
Pasak Kretingos PGT viršininko, pratybos parodė, kad ugniagesiai gerai žino, ką turi daryti tokiose situacijose, jie puikiai geba dirbti, jų techninis pasirengimas ir profesinės žinios puikios, o pamainų vadai sugeba teisingai įvertinti situaciją.