KTU Panevėžyje vėl sukvietė garsiausius mokslininkus diskutuoti darnios visuomenės klausimais
Balandžio 26 – 27 dienomis vyko Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) organizuojamas tarptautinis forumas „Tarptautinis inovatyvių technologijų ir darnios vadybos forumas – 2018 m.“ (angl. „The International Forum on Innovative Technologies and Management for Sustainability – 2018“). Tai antras tokio pobūdžio renginys Panevėžyje, subūręs įvairių sričių mokslininkus, verslo ir valdžios atstovus.
Plenariniame posėdyje konferencijos dalyvius sveikino KTU PTVF dekanė prof. dr. Daiva Žostautienė. Jos teigimu, gyvename visuomenėje, kurioje įsivyravo vartojimo kultūros bruožai ir vartojimas tapo vienu iš svarbiausių ekonomikos variklių, politikų tikslų. „Šiandien mus supa technologijų pasaulis ir dažnai net nesusimąstome, kad dar prieš gerą dešimtmetį gebėjome apsieiti ir be jų, nors šiandien šiuolaikinis žmogus jų netekęs pasijustų lyg bejėgis. 4.0 revoliucijos kontekste susidaro įspūdis, kad technologiniai sprendimai yra vienintelė mūsų ateitis“, – teigė dekanė.
Pagrindinė konferencijos tema, vienijusi susirinkusius – darnus vystymasis, tenkinantis žmonių gerovę dabartyje, bet nesumažinantis žmonių gerovės galimybių ateityje.
Svarbiausias konferencijos tikslas – paskatinti socialinių ir technologijos mokslų bendradarbiavimą. Konferencijos dalyviai diskutavo, kaip socialiniai mokslai gali padėti įveikti naujojoje bendrojoje mokslinių tyrimų programoje „Horizontas 2020“ identifikuotus iššūkius, tokius kaip demografiniai pokyčiai, darnus vystymasis, saugi energetika ir transportas, klimato kaita ir gamtos išteklių tausojimas, novatoriška ir saugi visuomenė. Konferencijoje siekta ieškoti naujų bendradarbiavimo formų, identifikuoti kylančias kliūtis ir pasiūlyti sprendimus joms įveikti.
Plenariniame posėdyje pranešimą skaitė Széchenyi István universiteto ir Budapešto technologijos ir ekonomikos universiteto profesorius dr. Laszlo T. Koczy. Svečias iš Vengrijos dalijosi įžvalgomis apie išlaidų ir aplinkos taršos mažinimą kuriant darnią transporto logistikos sistemą.
KTU Aplinkos inžinerijos instituto mokslo vadovas, Lietuvos mokslų akademijos narys prof. habil. dr. Jurgis K. Staniškis dalijosi įžvalgomis apie darnios vadybos iššūkius šiuolaikinėje visuomenėje. Profesorius kaip Jungtinių Tautų (JT) ekspertas išsakė šios organizacijos poziciją žiedinės ekonomikos ir kt. klausimais.
Vilniaus Gedimino Technikos universiteto prof. dr. Vytautas Bučinskas skaitė pranešimą apie energijos gavimą iš virpesių.
Po plenarinio posėdžio mokslininkai iš Lenkijos, Rusijos, Vengrijos ir kitų šalių skaitė pranešimus ir diskutavo dvejose konferencijose: 12-oje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Intelligent Technologies in Logistics and Mechatronics Systems – ITELMS’2018“ ir 7-oje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Changes in Social and Business Environment – CISABE’2018“.
Pranešimų tematika aprėpė šias sritis: technologiniai mokslai – intelektualiosios technologijos logistikoje, transporte ir mechatronikos sistemose, karinės technologijos, robotika ir kt. Socialiniai mokslai – verslo ir vadybos tendencijos besikeičiančioje aplinkoje, šiuolaikiniai marketingo aspektai, finansų ir ekonomikos iššūkiai bei galimybės regionų ir globaliame kontekste, žinių vadyba, organizacinis mokymasis ir kt.
Antrą forumo dieną KTU PTVF bendruomenė ir svečiai mėgavosi išvyka į Sodeliškių dvarą, kur klausėsi edukacinės programos „Grūdo kelias“.
Po sėkmingai įvykusio antrojo forumo, trečiasis, jau tradicija tapęs renginys vėl numatomas 2020 metais.