Kuriamas darnaus judumo planas: Alytus – patogus dirbti, mokytis, auginti vaikus, pramogauti
Siekiama, kad kiekvienam alytiškiui mūsų mieste būtų patogu gyventi, dirbti, mokytis, auginti vaikus, pramogauti – pradėtas rengti Alytaus miesto darnaus judumo planas. Jo tikslas patenkinti šiandienos ir rytojaus žmonių mobilumo reikmes, užtikrinant geresnę gyvenimo kokybę.
Rengiant darnaus judumo planą vienas svarbiausių rodiklių – gyventojų lūkesčiai. Tad kviečiame alytiškius išsakyti savo nuomonę internetinėje apklausoje.
Pagrindinės Alytaus miesto darnaus judumo plano dalys – viešojo transporto skatinimas, bevariklio transporto integracija, eismo saugumas, eismo organizavimo tobulinimas, miesto logistika, specialiųjų poreikių turinčių žmonių integracija, alternatyvių degalų ir aplinką mažiau teršiančio transporto skatinimas ir kita.
Patogesnis viešasis transportas
Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjos Palmiros Raškauskienės, kuriant darnaus judumo planą siekiama subalansuotai išnaudoti miesto erdvę, esamą susisiekimo infrastruktūrą, ją pritaikyti viešajam transportui, pėstiesiems ir dviratininkams bei vystyti integruojant skirtingus susisiekimo būdus.
„Viena iš svarbiausių plano dalių – viešojo transporto skatinimas. Šiame plane bus pateikiama ilgalaikė strategija, skirta viešojo transporto paslaugų kokybei, saugumui, integravimui ir prieinamumui gerinti, numatant maršrutų perskirstymą, viešojo transporto parko atnaujinimo galimybes, atsižvelgiant į gyventojų poreikius ilgalaikėje – 10-15 metų – perspektyvoje“, – pasakojo P. Raškauskienė. Darnaus judumo plane bus pateikiamos ir viešojo transporto parko atnaujinimo galimybės, visų transporto rūšių integracija į vieno bilieto sistemą, naujų bilietų rūšių ir tarifų pasiūlymai.
Dviračiu aplink miestą
Kita itin svarbi plano dalis – dviračių infrastruktūra. Siekiama, kad susisiekimas dviračiu būtų kuo patogesnis, kad gyventojai dviratį galėtų naudoti ne tik laisvalaikiu, bet ir kaip transporto priemonę vykti į darbą, mokymo įstaigą. Dėl to vienas iš prioritetų yra dviračių takų sujungimas.
Kuriant darnaus judumo planą situacija bus ne tik nagrinėjama, bet taip pat pateikiami konkretūs pasiūlymai, kaip spręsti mobilumo problemas mieste. Pavyzdžiui, kaip nukreipti tranzitinius srautus nuo miesto centro ir gyvenamųjų kvartalų ar pritaikyti miesto susisiekimo sistemą žmonėms su specialiais poreikiais.
Modernūs sprendimai – saugesnis eismas
Miesto ūkio skyriaus vedėjos teigimu, taip pat siekiama didinti eismo saugą ir užtikrinti pėsčiųjų, vairuotojų, dviratininkų ir kitų susisiekimo sistemos naudotojų saugumą. Numatoma nagrinėti pažangius eismo organizavimo sprendimus, pavyzdžiui, žiedinės sankryžos ir kt., šviesoforais valdomų sankryžų efektyvumą. Taip pat bus atlikta elektromobilių parko ir jų įkrovimo infrastruktūros plėtros analizė ir numatoma, kaip bus kuriama ir plėtojama elektromobilių infrastruktūra.
Rengiant Alytaus miesto darnaus judumo planą bus įvertinta ilgalaikė transporto sistemos perspektyva (iki 2030 m.).