„Kūrybingumo mokykla“ – treti sėkmingi metai ir nuotolinio mokymosi galimybės
Trečiųjų mokslo metų finišą kirtusi internetinė mokymosi ir turinio platforma „Kūrybingumo mokykla“ pildo ištikimų sekėjų bazę, sveikina gausius konkursų dalyvius ir pasikeitusio pasaulio sukeltus apribojimus mato kaip galimybes.
2018 metais įkurta virtuali mokykla, jos sumanytojų – komunikacijos specialisto, idėjų autoriaus Tomo Ramanausko ir vaizduotės filosofo, profesoriaus Kristupo Saboliaus – kartais vadinama „kūrybingumo vitaminais mokyklai“, tęsė pradėtus darbus ir siekė aktualizuoti kūrybingumą edukacijos sistemoje. Interaktyvioje, laisvai prieinamoje projekto platformoje nuolatos pildomu integruotu video ir tekstiniu turiniu skatinama ne tik sužadinti smalsumą, bet ir įrodyti, jog kūrybingumas – svarbi visų mokykloje dėstomų dalykų dalis ir jokiu būdu nėra tik meno ar muzikos teritorija.
Trečiaisiais, brandžiausiais projekto aktyvumo metais, kūrybingumo lektoriai Tomas ir Kristupas kartu su projekto partneriais „Swedbank“ ir Vilniaus universitetu vėl kvietė moksleivius atlikti kūrybingumą lavinančias užduotis. Daugiau negu šeši šimtai moksleivių siūlė himną Šiukšlių valstybei, siuntė atvirutes iš praeities ir kūrė neegzistuojančių, bet naudingų augalų idėjas – tokias ir panašias užduotis pasimėgaudami krimto moksleiviai iš visos Lietuvos. Tačiau ne mažiau dėmesio sulaukė ir šiam laikui jautri tema: paprašius moksleivių parašyti laišką bakterijai ar virusui, tarp gavėjų šalia melsvabakterės ir bifidobakterijos dažnai sušmėžuodavo ir koronavirusas: “<…>O vis dėlto, kaip gyveni? Gal apie savo peripetijas brūkšteltum ką nors, bo nuobodoka šiom dienom – žinok, ir mus čia vienas toks nuodas užkamavęs laiko. Ir dar karūnuotas, tai jau vien savimeilė neduod jam nusileisti… Bet prilaušim mes jį kaip nors, va, žiū, jau šiltėja… kaip ir pastaruosius šimtą penkiasdešimt metų, bet čia jau tema kitam kartui. Nekvaršinsiu dabar tau plazmidės.“ – tai konkurso laureato, vienuoliktoko Zigmo Juciaus laiško bakterijai ištrauka.
Arba: „Gerb. Yersinia pestis, šiuo laišku norime Jums pranešti, kad esate kviečiama į teismo posėdį, nagrinėsiantį bylą nr. mAraS-1347 „Buboninio maro pandemija Europoje“. Posėdis vyks pasibaigus koronaviruso pandemijai, data bus tikslinama. Pasibaigus teismo eksperizei ir ištyrus visus įrodymus, esate kaltinama: I. Nužudžiusi trečdalį tuometinės Europos gyventojų; II. Smarkiai paveikusi pasaulio ir žmonijos istoriją; Neatvykus į posėdį gresia baudžiamoji atsakomybė. Pagarbiai X apylinkės teismas“ – tai konkurso laureatės, dvyliktokės Austėjos Labanauskaitės laiškas bakterijai.
Koronaviruso sukelta situacija ir pasikeitimai neaplenkė ir edukacinio projekto. „Atšaukus suplanuotus vizitus į mokyklas, namų režimo apribojimas, kaip sakome ir vienoje iš pamokų, ne tik apribojo, bet ir išlaisvino – pastebėjome atsiveriant naujoms galimybėms“ – dalinasi „Kūrybingumo mokyklos“ bendrakūrėjas Kristupas Sabolius.
„Pamatėme, jog susitikimus skalsiai galime rengti ir online – tiesa, į juos vos sutalpindami norinčiuosius. O taip pat išbandėme ir naują, tęstinių mokymų kursą Vilniaus mokytojams, skambiu pavadinimu „Kūrybingumo ambasadoriai“ – antrino ir Tomas Ramanauskas.
Didelio dėmesio šiemet sulaukė ir kiti su partneriais rengiami konkursai. Juose galėjo dalyvauti ne tik moksleiviai, bet ir klasės bei mokytojai – pastarieji noriai dalinosi savo idėjomis, kaip vizionieriškai pravesti pamoką. Ateityje planuojama šias idėjas apjungti į vieną duombazę, laisvai prieinamą visiems suinteresuotiesiems.
Baigiamojo „Kūrybingumo mokyklos“ renginio metu geriausio projekto draugo „Swedbank“ įsteigtais prizais buvo apdovanoti 10 išradingiausiųjų namų darbų atlikėjų, o dar 10 dvyliktokų pasidalino Vilniaus universiteto įsteigtu 5000 eurų stipendijų fondu. „Džiugu matyti augančią jauną, kūrybingą kartą – besikeičiančiame pasaulyje tai itin svarbus bruožas“, – mintimis dalinosi „Swedbank“ Pardavimų valdymo ir rinkodaros departamento vadovas Lietuvoje Ąžuolas Zubkonis. Uždaromajame renginyje – webinare viešėjęs ir įžvalgomis apie kūrybingumą istorijoje dalinęsis Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas džiaugėsi universitetą papildysiančiais jaunaisiais vizionieriais.