Kūrybiški metodai reabilitacijoje
Lapkričio 6 dieną KU Aula Magna auditorijų korpuse (PC Studlendas) įvyko tradicinė konferencija „Kūrybiški metodai reabilitacijoje – 2015“. Ją organizavo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedra. Kaip ir ankstesniais kartais, taip ir šiemet, konferencija buvo šventiška: renginys vyko Klaipėdos universiteto botanikos sodo darbuotojų papuoštoje auditorijoje, pademonstruota neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ vizualinė-plastinė kompozicija „Keturių stichijų mankšta“. Kompozicija parengta vadovaujant socialiniam darbuotojui Artiomui Kazakovcevui ir kineziterapeutei Žavintai Jokimčiūtei. Meninės dalies vedėja – Reabilitacijos katedros lektorė Salomėja Burneikatė.
Sveikatos mokslų fakulteto dekanas, profesorius Artūras Razbadauskas tarė sveikinimo žodį ir pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu su socialiniais partneriais, jų dalyvavimu renginyje. Pertraukų metu buvo galima paragauti Botanikos sodo darbuotojų augintų vaistažolių arbatų, pasigrožėti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narių meniniais darbais. Reabilitacijos katedros vedėja, docentė Giedrė Kavaliauskienė įteikė padėkas socialiniams partneriams, padėjusiems surengti konferenciją.
Docentė Jūratė Sučylaitė, kiekvienos konferencijos „Kūrybiški metodai reabilitacijoje“ organizacinio komiteto narė ir konferencijos leidinio sudarytoja, pasidžiaugė, kad konferencija tapo tradiciniu, dalyvių mėgstamu renginiu ir pakvietė tylos minute pagerbti buvusios Reabilitacijos katedros vedėjos, profesorės Ligijos Švedienės atminimą. Profesorė siekė medikams parodyti meninės veiklos reabilitacinę galią ir buvo pirmosios konferencijos „Kūrybiški metodai reabilitacijoje“ iniciatorė bei jos tęstinumo propaguotoja.
Šių metų konferencijoje sulaukta pranešėjų, atstovaujančių įvairioms Lietuvos aukštosioms mokykloms: Vilniaus universitetui, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetui, Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU), Klaipėdos universitetui, Kauno kolegijai, ir atstovaujančių klinikoms: LSMU Kauno klinikų Pulmonologijos ir imunologijos klinikai, Reabilitacijos klinikai; Vaikų ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriui Druskininkų „Saulutė“, Druskininkų „Belorus“ sanatorijai. Savo patirtimi dalijosi ir mokyklų (Klaipėdos Litorinos mokyklos, Kauno specialiosios mokyklos) specialistai. Pažymėtina, kad konferencijoje buvo pristatomos ne tik meno terapijos galimybės sveikatinti žmogų, bet ir kūrybiškos minties svarba ar naujų veiklos formų aktualumas reabilitacijoje. Konferencijoje pristatytas naujo dizaino produkto – ergoterapijos mobiliosios aplikacijos OTTOOL kūrimo ir panaudojimo projektas, sodininkystės terapijos metodų taikymas ergoterapijoje.
Gražus dalykinis bendradarbiavimas sieja Klaipėdos universiteto Menų akademijos Muzikos ir Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedras, atkreipiant dėmesį į etnokultūros, etnomuzikos terapinį potencialą.
Po konferencijos nemažai dalyvių panoro dalyvauti patyrimų seminaruose. Seminarui „Komunikacija per veiksmą (drama – sodininkystė) vadovavo KU Reabilitacijos katedros lektorė Salomėja Burneikatė ir konferencijos atsakingoji sekretorė, magistrantė Roma Urbonienė, dailės terapijos (mandalų) seminarui – „Klaipėdos lakštutė“ socialinė darbuotoja Zita Doveikienė, poetinės terapijos seminarui – KU Reabilitacijos katedros docentė Jūratė Sučylaitė.
Renginyje gausiai dalyvavo visų KU Sveikatos mokslų fakulteto katedrų dėstytojai ir studentai, taip pat studentai užsieniečiai.
Konferencijos partneriai: KU Botanikos sodas, BĮ Neįgaliųjų centras Klaipėdos lakštutė, VšĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centras.