Kūrybiškumo gūsis rudenėjančiame Aukštadvaryje
Įsivaizduokite: ateinate į biblioteką susitikti su rašytoju ir dailininku, o čia matote daugybę žinomų ir ne, savadarbių muzikos instrumentų, filmavimo įrangą, dar kelias dėžes neaiškios paskirties daiktų, o apie juos sukasi toks ne ypatingai solidus vyrukas su žavia asistente… Turbūt pagalvotumėte, kad ne tą dieną čia užsukote. Gal tai ir būtų tiesa, jeigu šis svečias nebūtų Paulius Juodišius, atvykęs į Aukštadvarį paskatinti vaikus kurti ir pamokyti juos drąsiai reikšti net keisčiausias mintis.
Pauliaus Juodišiaus, dailininko, rašytojo ir iliustratoriaus, bibliografijoje jau apie 2 dešimtis parašytų ir iliustruotų knygų vaikams. Rašytojo knyga „Amarėlio pyragas“ 2006 m. yra pelniusi IBBY Lietuvos skyriaus geriausios metų knygos vaikams apdovanojimą. Gražiausios 2012 m. knygos apdovanojimas P. Juodišiui įteiktas už knygą „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“. Vaikus, o ir suaugusius, džiugina netikėtos istorijos ir labai saviti jų veikėjai.
Ar galima išmokti kūrybiškumo? Tą išsiaiškinti bandėme susirinkę į Pasakų kūrimo dirbtuvėles. Vaikai drauge su dailininku sugalvojo būsimos pasakos personažui vardą, aptarė jo gyvenimo aplinkybes, tobulino išvaizdą ir kūrė visą istoriją, kuri iškart buvo piešiama, filmuojama ir jai kuriamas bei įrašomas garso takelis. Būta netgi šokių. Žiūrovų nebuvo, visi tapo pasakos kūrėjais ir dalyviais. P. Juodišius vaikus žavėjo linksmomis improvizacijomis, energija. Žinoma, kiekvienas norėjo tapti filmuko bendraautoriumi, tad noriai piešė, kirpo veikėjus bei kitas dekoracijas ir su jomis filmavosi.
Svečias pristatė naujausią savo knygą „Man nereikia tūkstančio varpelių“, kuri taip pat ne paprasta. Joje yra priedas su erdvinėmis iliustracijomis, kurias pagal instrukcijas turi suklijuoti pats skaitytojas. O instrukciją galima pamatyti nuskenavus QR kodą ant knygos galinio viršelio, taigi knyga yra interaktyvi, leidžianti panaudoti išmaniąsias technologijas. Autorius šią savo knygą dosniai padovanojo susitikimo dalyviams.
Tokie susitikimai tikrai padrąsina vaikus nebijoti fantazuoti, o savo svajones ir kūrybiškumą išreikšti kaip tik sugalvos: piešti, drožinėti, meistrauti, muzikuoti, rašyti. Svarbiausia – nebijoti klysti, nes klaidos yra labai naudinga patirtis. Ir tai galioja ne vien vaikams.
Dėkojame džiugios nuotaikos skleidėjui Pauliui Juodišiui už optimizmo ir geros nuotaikos gūsį rudenėjančiame Aukštadvaryje!