Kvepalų pasirinkimo niuansai
Kvepalai – žmogaus sielos drabužis. Todėl jų pasirinkimas ir dėvėjimas reikalauja ne mažiau pastangų nei kostiumo ar suknelės pasirinkimas. Vargu ar sukels teigiamą įvaizdį vyrui net ir prabangiausias kostiumas, jeigu nuo jo dvelks pigiais ir neskoningo kvapo kvepalais. Šiandien kvepalai vyrams yra ne ką mažiau aktualūs nei dailiosios lyties atstovėms. Tad, ką reikia žinoti renkantis juos?
Plonytė riba tarp vyriškų ir moteriškų kvepalų
Ribos, kas tinka vyrams ir kas moterims, šiandien sparčiai plonėja. Tai aktualu ir kvepalų pasaulyje. Taip atsirado vadinamieji unisex kvepalai. Juose dominuoja kvapai, tinkantys ir patinkantys abiem lytims. Tačiau nereikėtų apsigauti. Vis dėlto, kaip ir renkantis įprastus variantus vyrams ir moterims, pirmiausia vertėtų atsižvelgti į savo asmenybę, nes šie kvepalai gali puikiai išryškinti savybes, kuriomis jūs patys labiausiai didžiuojatės, tačiau, tuo pačiu, užgožti esamus privalumus. Pastebima, jog vyriškosios lyties atstovai mūsų šalyje vis dar labai atsargiai žiūri į unisex kvepalus. Svarbiausia atminti, jog geras kvapas nėra pagrindinė kvepalų funkcija. Jie turi padėti atskleisti jūsų asmenybę, formuoti gerą pirmą įspūdį ir jį palaikyti. O jau rinktis vyriškus ar unisex kvepalus turite nuspręsti patys.
Kvepalų koncentracijos svarba
Kvepalai gali būti įvairios koncentracijos. Nuo to priklauso, ar ilgai išliks kvapas. Todėl kvapų pasaulyje ne vienerius metus dirbantys profesionalai sako, jog rinkdamiesi kvepalus turime atkreipti dėmesį ne tik į patikusį aromatą, bet ir gaminio stiprumą. Šiek tiek plačiau apie tai:
- Parfum kvepalų ekstraktas. Šie kvepalai yra patys brangiausi, tačiau išlieka ilgiausiai. Šių kvepalų kvapas gali būti juntamas parą ar net ilgiau. PP raidės nurodo kvapniųjų medžiagų junginių procentą kvepaluose.
- Eau de Parfum (EDP) kvapusis vanduo. EDP raidės sako, jog kvapniųjų medžiagų kvepaluose yra apie 10-20 proc. Tokios koncentracijos aromatas išlieka iki 3-5 valandų.
- Eau de Toilette(EDT) tualetinis vanduo. Jo sudėtyje yra 5–15 proc. kvepalų. EDT raidėmis pažymėti kvepalai priskiriami tualetinio vandens kategorijai. Šiais aromatais galėsite mėgautis 2-3 valandas.
- Eau de Cologne. EDC raidės pažymi kvepalus, liaudyje vadinamus adekolonu. Jų aromatas jaučiamas iki 2 valandų.
Kaip veikia kvepalai?
Tikriausiai teko girdėti apie kvepalų natas? Jos ir lemia, kaip veikia kvepalai. Viršutinės natos atsikleidžia iš karto, vos tik pasipurškus kvepalais ir jų nebejaučiame po kelių valandų. Paprastai tai būna lengvesni kvapai. Sakykim, citrusinių vaisių kvapai, levanda, anyžius ir kita.
Vidurinės natos atsikleidžia vėliau. Jos paprastai jos jaučiamos iki 5 valandų. Svarbiausia – vidurinės natos atskleidžia pagrindinę kvapo temą.
Bazinės natos sudaro kvepalų pagrindą ir išlieka ilgiausiai. Tai dažniausiai būna gana sodrūs kvapai – santalmedis, tabakas, muskusas ir kita. Jie yra ryškūs ir aštrūs, todėl, juos uostant atskirai, gali pasirodyti nemalonūs. Neapsigaukite – kol išnyksta viršutinės ir vidurinės natos, bazinių natų kvapas suminkštėja ir tampa malonus.