Lazdijuose apdovanoti regioninės parodos „Aukso vainikas“ laureatai
Šiemet Lazdijuose pirmąkart surengta Lietuvos liaudies meno konkurso „Aukso vainikas“ Dzūkijos paroda, pavadinta „Sauja grūdų iš Dzūkijos aruodo“. Joje savo darbus pristatė per trisdešimt liaudies meistrų, tautodailininkų iš Alytaus apskrities savivaldybių. Praėjusį ketvirtadienį Lazdijų kultūros centro mažojoje salėje įvyko parodos uždarymo ir laureatų paskelbimo šventė. Komisija, sudaryta iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistų bei Varėnos ir Lazdijų rajonų liaudies dailės žinovų, atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui.
Džiugu, jog tarp Dzūkijos regiono konkurso „Aukso vainikas“ – ir dvi Lazdijų krašto tautodailininkės. Ne tik mūsų regione, bet ir visoje Lietuvoje puikiai žinoma sodų rišėja Lina Živatauskaitė-Žaliauskienė taikomosios dailės kategorijoje už nuostabius šiaudinius sodus laimėjo pirmą vietą. Jos darbai keliaus į respublikinį turą. Puikaus įvertinimo sulaukė ir lazdijietė Indrė Adomynienė, kurios karpinius komisija taip pat pastebėjo ir vaizduojamosios dailės kategorijoje skyrė trečią vietą.
Parodos laureatams Lietuvos nacionalinio kultūros centro padėkas įteikė konkurso komisijos pirmininkė Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė, vyriausioji specialistė dr. Teresė Jurkuvienė, atminimo dovanas skyrė Lazdijų rajono savivaldybės meras.
Visiems parodos dalyviams Lazdijų kultūros centro direktoriaus Arūno Sujetos padėkas įteikė jo pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Malinauskienė, sveikinimo žodžius tarė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus pirmininkė Audronė Lampickienė. Dalyvius ir svečius linksmino Lazdijų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Anūkucai“ (vadovas. R. Mazėtis) ir vaikų folkloro ansamblio „Bitelė“ atlikėja Morta Žaliauskaitė (vadovė Neringa Rasiulienė).
Lietuvos nacionalinis kultūros centras „Aukso vainiko“ apdovanojimą įsteigė 2005 m. Jis skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, juvelyrikos, pynimo iš vytelių, margučių, sodų, verbų ir kt.) dailę bei kryždirbystę (kryžius, stogastulpius, koplytstulpius, koplytėles ir kitus tradicinės formos paminklus).
Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatant ir populiarinant parodoje jų kūrinius, įvertinti ir pagerbti talentingiausius liaudies meistrus.
Parengta pagal Lazdijų rajono savivaldybės informaciją