Ledinį sveikuolių iššūkį priima žymūs žmonės
Žvarbų rytą – ne šildantis dušas, o ledinis nėrimas į eketę. Taip 30 dienų iš eilės pradeda Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. Jis sako, kad būtent tai padeda nesušalti, būti sveikam ir energingam.
Praeitais metais jo sugalvotas 30 dienų eketės iššūkis pritraukė tiek žmonių, jog teko platinti eketę. Šiais metais vaikiną džiugina ir žymių Lietuvoje žmonių aktyvumas, pavyzdžiui Samo Urbonavičiaus ir Sauliaus Prūsaičio vaizdo įrašai, kuriuose jie maudosi sniege. Jais vyrai pasidalino savo socialinio tinklo facebook paskyrose.
Siūlo ne žiūrėti ir pavydėti, o prisijungti
Vaikinas kiekvienam siūlo išmėginti šį grūdinimosi būdą. Iki Vasario 17 dienos, kada iššūkį vainikuos bendros visų ,,ruonių“ maudynės Baltijos jūroje. ,,Nesuprantu, kai žmonės man rašo, kad pavydi, žavisi ir norėtų tai padaryti, bet nepadaro. Siūlau tiesiog pabandyti. Kas išdrįsta, pirmiausiai stebisi, kad visai nešalta“, – sako ledinės eketės iššūkio sumanytojas.
Darbo dienomis maudynes S. Dailidė organizuoja 9:00 pagrindiniame Žaliųjų ežerų paplūdimyje, savaitgaliais – 11:00. Tačiau jis džiaugiasi, jog daugelyje kitų miestų sveikuolių klubai prisijungia prie idėjos, organizuoja savo maudynes ir ragina kiekvieną padaryti tai kad ir savo kieme.
Šaltas dušas ar eketė?
Nors S. Dailidė griežtai pasisako už eketę ir teigia, kad šaltame duše išsimaudyti dar sunkiau, nes visada žinai, jog gali greitai persireguliuoti šilumą, sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė nedrįstančius ragina pradžiai maudynes duše baigti persiliejimu šaltu vandeniu.
Ne tik grūdina, bet ir gydo
S. Kriaučiūnienės pastebėjimu, žiemą padaugėja peršalimo ligų, tačiau yra ir visos sąlygos užkirsti joms kelią ar lengvai pasveikti. Moteris sako, kad šalto vandens dėka vos per parą galima atsikratyti kankinančios slogos, temperatūros, silpnumo, kaulų laužymo.
Jos teigimu, atsiradus pirmiems peršalimo požymiams, pirmiausia ir pigiausia pagalba yra šaltas vanduo ir vaistai, vitaminai, arbatos, šilta lova niekaip negali lygintis poveikio greitumu bei stiprumu. ,,Kai žmogaus temperatūra pakyla iki 39 laipsnių ir visą kūną purto drebulys, laužo kaulus, nieko nėra baisiau už šaltą vandenį. Tačiau sugebėjęs save nugalėti ir kas tris – keturias valandas pakartodamas procedūrą, kiekvienas pajus stulbinantį rezultatą. Nereikės nei paros ir savijauta bus puiki: dings temperatūra, sumažės sloga, atsiras daugiau energijos, nušvis akys“, – savo patirtimi dalijasi ji.
Padeda nevisais atvejais
S. Kriaučiūnienė sako, kad šaltas vanduo tinka nevisiems ir nevisais atvejais. „Žmogus turi pats suprasti, ką jis daro ir kodėl. Aklas kopijavimas, sekimas patarimų, rastų internete, gali turėti blogas pasekmes. Tačiau jei tą pradedi daryti su komanda, patyrusiais žmonėmis, bus naudinga“, – teigia ji.
Gydytoja: teigiamas šokas organizmui
Gydytojos Eugenijos Guogienės teigimu, ledinis vanduo gali suveikti kaip vaistas. ,,Gal nustebsite sužinoję, jog cheminis vaistas ne gydo, bet sukelia organizme atitinkamą šoką ir priverčia jį elgtis taip, kad jis pats likviduotų negalavimą. Taigi taip pat šoką sukelti galima ir natūraliai, pavyzdžiui, lediniu vandeniu“, – sako ji.
Simonas Dailidė džiaugiasi kasdien vis didėjančiu kiekiu drąsių žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata, priima iššūkius. Jis sako, jog sustoti nežada. ,,Užsigrūdinsime, o po to ir 25 metrų plaukimo ekete varžybas Trakuose suorganizuosime“, – apie ateitį pasakoja jis.
Milda Noreikaitė