Leidiniai, 2020 metais praturtinę Trakų viešosios bibliotekos kraštotyros fondą
Kasmet Trakų viešosios bibliotekos kraštotyros fondas praturtinamas leidiniais apie Trakų kraštą, jo žmones. 2020-ieji – ne išimtis. Fondas pasipildė grožine literatūra, kraštiečių leidiniais, knygomis apie istoriją, politiką, keliones, meną.
2020 m., pasitikdama aštuoniasdešimtąjį jubiliejų, Trakų viešoji biblioteka išleido knygą „80 žingsnių iki šiandien“, kuri yra pirmas bandymas viešai apžvelgti ir apibendrinti bibliotekos istoriją. Kraštotyros fonde yra saugomas šios knygos egzempliorius su autografais. Be šios knygos, fondas pasipildė dar keliais pasirašytais leidiniais, tarp kurių A. Navicko „Babelis“ su autoriaus autografu, N. R. Giuntekino „Čiauškutė“ su vertėjos dr. H. Kobeckaitės autografu, B. Kondrato knyga „Kūrėjų pėdsakais“ su autoriaus autografu ir kt.
Kraštotyros fondas gausiai papildytas kraštiečių leidiniais: L. Leparskienės „Papasakoti Trakai“, J. Šėlos „Savasties versmės“, J. Laurinavičiaus „Dusmenų dzūkė“, J. Vercinkevičiaus „Mūsų Trakų žemė“ (II knyga), V. Vilkišiaus „Laisvės kibirkštėlė“ ir kt. Lentynas pasiekė Trakų istorijos muziejaus leistos knygos: „Lituanistinis sidabras Trakų istorijos muziejaus rinkiniuose VII–XX a. vid“, „Vilniaus krašto bažnyčios“, „Šventasis Florijonas“, A. Savicko „Kilmingieji“, „Trakų istorijos muziejui – 70“.
Taip pat skaitytojai gali susipažinti su A. Eidinto knyga „Diplomatų šypsenos ir pokštai“, kurioje parodomos juokingos diplomatijoje ir versle atsitinkančios situacijos, M. Marcinkevičiūtės knyga „Valtys mažos, greičiai dideli“, pasakojančia Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo istoriją, leidiniu „Ypatinga Lietuva“, kuriame aprašytos gražiausios Lietuvos vietovės, ir daugeliu kitų.
Džiaugiamės ir dėkojame, kad bibliotekos lentynas naujais leidiniais papildė ilgamečiai bibliotekos bičiuliai – „Vorutos“ fondas ir Trakų istorijos muziejus, bibliotekos svečiai ir lankytojai.
Trakų viešosios bibliotekos kraštotyros fondas yra atviras visiems, norintiems geriau pažinti Trakų kraštą.