LEU „Jaunojo pedagogo akademijos“ dalyvė Gabrielė Bračkutė: „Nereikia bijoti mokytojo darbo“
Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) jau trečius metus iš eilės vyresniųjų klasių moksleivius pakvietė į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). Šią savaitę humanitarinių mokslų sesijos dalyviai tyrinėja universiteto koridorius, auditorijas, „matuojasi“ pedagogo profesiją. Akademijoje moksleiviai susipažįsta su LEU, dėstytojais ir studentais, ugdosi pedagogo profesijai reikalingus lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizavimo įgūdžius. Šis tradicija tapęs renginys ypač svarbus siekiant atskleisti pedagogo profesijos patrauklumą, skatinant moksleivius rinktis itin svarbų visuomenei pedagogo darbą. Iš atrinktų ir į sesiją patekusių dalyvių pakalbinome vienuoliktokę Gabrielę Bračkutę, atvykusią iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos.
Akademijoje moksleivė nusprendė dalyvauti todėl, nes jau seniai svarsto apie mokytojo profesiją. „Man patinka lietuvių kalba“, – šypsosi šviesiaplaukė, šiuo metu svarstanti apie lietuvių kalbos mokytojos karjeros kelią.
„Pedagogas šviečia, ugdo jaunąją kartą, jis turi taip išugdyti mokinius, kad šie norėtų gyventi Lietuvoje. Mokytojas turi būti autoritetas mokiniui, ne vadovas, ne tas, kurio būtų bijoma, o pašnekovas, perteikiantis žinias“, – tvirtina Gabrielė.
Pati, jei bus mokytoja, Gabrielė stengsis neišlepinti vaikų, jiems nevadovauti. Mergina teigia, kad labiausiai bijo būti nuobodi, tad stengsis įtraukti mokinius į pamokas. Ji tikina, jog visada sieks geriausių rezultatų, neapsiribos vien darbu, o skaitys ir domėsis įvairiais dalykais.
JPA Gabrielė jau spėjo susidraugauti su kitais dalyviais. Labiausiai ją sužavėjo dr. Zitos Nauckūnaitės paskaita apie retoriką, nes iškart suprato, kokia mokytoja pati galėtų būti ir kokios yra mokytojų klaidos. „Supratau, kodėl mes būname priešiškai nusiteikę prieš vienus mokytojus, o kiti mums labai patinka“, – sako mokinė.
„Nereikia bijoti mokytojo darbo ir apskritai jokio darbo. Nes niekas nėra lengva. Bet jeigu nori, kaip ir save, taip ir kitus, skatinčiau tiesiog imti ir daryti“, – pokalbį užbaigia JPA dalyvė G. Bračkutė.
LEU pirmąją JPA surengė 2014 m. Sėkmingai ją įgyvendinus, nuspręsta kasmet kviesti Lietuvos moksleivius visą savaitę pabūti universiteto dalimi. Pirmais metais buvo surengta viena sesija, o antrais – net trys. Akademijos dalyviai čia ne tik susipažįsta su pedagogo darbo subtilybėmis, bet ir ugdosi šiai profesijai reikalingus įgūdžius. Moksleiviai turi galimybę pasijausti tikrais studentais, nes visą savaitę gyvena bendrabučiuose, vaikšto į paskaitas, bendrauja su dėstytojais, studentais ir kitais bendraminčiais, kurie planuoja studijuoti pedagogines studijas.
Moksleiviai akademijoje susiduria su įvairiais iššūkiais (rytinė mankšta, kūrybinės užduotys, įtemptas dienos grafikas) ir smagiomis veiklomis (aktyvios paskaitos, vakaronės su studentais). JPA metu visa diena skirta susitikimams su dėstytojais, kurie veda paskaitas ir supažindina su konkrečių studijų programų turiniu. Taip pat moksleiviai turi galimybę praktiškai išbandyti įvairius dėstymo metodus ir studijų programų profesinius veiklos įgūdžius.
Norintieji dalyvauti LEU rengiamoje JPA dar gali pretenduoti į paskutinę Gamtos, matematikos, technologijų ir sporto mokslų sesiją, vyksiančią balandžio 4–8 d. Dokumentus reikia pateikti iki kovo 28 d. 16 val. Dalyvavimas JPA – nemokamas.