Liepos 3- 7 d. Skaudvilės kultūros namuose buvo vykdoma Vaikų vasaros poilsio programa „Skaudvilės sodas: kurk, ieškok, svajok“
Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius, bendradarbiaudamas su Skaudvilės biblioteka, muziejumi, gimnazija, seniūnija ir bendruomenėmis, dar 2013 m. sukūrė specialią vaikų vasaros poilsio programą, kurią tęsė ir šiais metais. Programa buvo papildyta naujais, vaikams aktualiais dalykais, tokiais, kaip savo krašto pažinimas ir etnokultūrinis lavinimas.
Tam tikslui suburta puiki kompetentingų vadovų komanda: režisierė Zita Jurevičienė, meno vadovas Artūras Maurius, muziejininkė Inga Nagaitienė ir bibliotekininkė Žydrė Macienė, tautodailininkė Bronė Vilimaitienė, renginių organizatorė, mokytoja, folkloro ansamblio „Inkstiliuks“ vadovė Rasa Bartkuvienė. Jie rūpinosi, kad vaikai stovykloje kurtų, patirtų naujų įspūdžių, geriau išreikštų ir pažintų save ir savo aplinką, lavintųsi kaip socialiai atsakingos, kūrybingos, savo kraštą mylinčios asmenybės, pažintų Skaudvilės krašto kultūrą, istoriją ir ją puoselėtų bei garsintų savo ateities darbuose ar kūrybiniuose projektuose.
Stovyklautojai, lydimi muziejininkės Ingos Nagaitienės ir bibliotekininkės Žydrės Macienės, dalyvavo pažintiniame žygyje „Atrask senąją Skaudvilę“, susipažino su Skaudvilės architektūriniu paveldu. Vaikai pagal senąsias Skaudvilės fotografijas turėjo atpažinti dabartines vietas, aplankė pokario rezistentų kapų paminklą, buvusį valsčiaus pastatą, liuteronų ir katalikų bažnyčias, žydų kapines, išanalizavo Liaudies aikštės pokyčius. Žygį užbaigė Nosaičių piliakalnyje, kuriame klausėsi įdomios Skaudvilės istorijos ir žaidė žaidimus. Liepos 6-ąją- Valstybės dieną- kartu su vadovais, kitais skaudviliškiais ir bendruomenių atstovais dalyvavo pilietiškumo akcijoje ant Ivangėnų (Karšuvos) piliakalnio, kur dainavo, virė sriubą ir papuošė piliakalnio papėdę pačių gamintomis gėlytėmis iš tautinių spalvų; gamino dekoracijas, piešė mandalas, mokėsi paruošti šiaudus rišimui ir pynimui- praėjo vadinamąjį „šiaudo kelią“ nuo lauko iki dirbtuvių, rišo šiaudinius sodus ir pynė iš šiaudelių, surengė darbelių parodą; mokėsi liaudiško dainavimo ir choreografijos; kūrė dainuojamosios poezijos tekstus, surengė koncertą; remdamiesi istorine medžiaga, stovyklos vadovų surinkta iš senųjų Skaudvilės gyventojų ir kitų istorinių šaltinių, kartu su režisiere Zita Jurevičiene ir kitais vadovais kūrė scenarijų ir spektaklį „Pavogtas varpas“ apie skaudviliškę Eugeniją Babkinaitę, kuri kovojo už evangelikų liuteronų bažnyčios išsaugojimą Skaudvilėje, ir parodė šio spektaklio premjerą tėveliams.