Lietuvoje kuriama matematikos, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir kūrybiškumo ugdymo sistema
Gegužės 8 d. švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė lankysis Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjuje – pirmoje ir kol kas vienintelėje Lietuvoje specializuoto ugdymo krypties kartu su inžineriniu ugdymu mokykloje.
Licėjus duris atvėrė šiais mokslo metais. Planuojama, kad ateityje tokių tiksliųjų, gamtos mokslų ar technologijų pakraipos mokyklų Lietuvoje atsiras ir daugiau.
„Šią savaitę susitikome su Lietuvos tėvų forumo, Lietuvos savivaldybių asociacijos, aukštųjų mokyklų, verslo atstovais dėl matematikos, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerinio ugdymo (angl. – STEAM) sistemos sukūrimo Lietuvoje, pradedant nuo tiksliųjų ir gamtos mokslų populiarinimo pradinėse klasėse iki vyresniųjų klasių mokiniams pritaikytų STEAM atviros prieigos centrų kūrimo. Tokios mokyklos, kaip KTU inžinerijos licėjus yra vienas iš šių mokslų stiprinimo plano dalių. Lietuvoje ir visoje Europoje labai trūksta inžinierių, IT specialistų, mokslininkų – juos turime auginti jau nuo mokyklos suolo“, – sako dr. S. Kauzonienė.
Pasak švietimo ir mokslo viceministrės, pastaraisiais metais daug lėšų investuota į mokslo infrastruktūros gerinimą: mokslo įstaigos aprūpintos modernia įranga, pastatyti nauji mokslinių tyrimų centrai.
„Tačiau mūsų šalyje šiuo metu per mažai iš mokslo gimusio verslo, mažai mokslo ir verslo bendradarbiavimo ir inovacijų, kurios kurtų pridėtinę vertę. Norėdami pirmauti inovacijų ir aukštųjų technologijų srityje turime investuoti į ateinančios kartos protus ir skatinti mokslinį ir technologinį išsilavinimą, inovatyvų mąstymą, atvirumą naujovėms ir nestandartinių sprendimų paieškai“,- sako viceministrė S. Kauzonienė.
S. Kauzonienė pabrėžia, kad Švietimo ir mokslo ministerija remia mokslo ir verslo bendradarbiavimą, skatina žinių ir technologijų perdavimo iš mokslo į verslą procesus. Panaudojant ES paramą, nauja laboratorine gamtos mokslų kabinetų įranga ir priemonėmis buvo aprūpinta 400 šalies vidurinių mokyklų ir gimnazijų. Artimiausiais metais, be minėtų STEAM atviros prieigos centrų sukūrimo, įvairios mokymosi priemonės pasieks ir pradines, pagrindines mokyklas bei progimnazijas.