Lietuvos geografijos mokytojų viešnagė Radviliškyje
Birželio 12-13 dienomis Radviliškyje įvyko Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos, kuri mini savo veiklos 25 – metį, aktyvo posėdis. Į Radviliškį susirinko geografijos mokytojai iš didesnių ir mažesnių Lietuvos miestų: Vilniaus, Trakų, Kauno, Garliavos, Jonavos, Klaipėdos, Gargždų, Šiaulių, Kuršėnų, Mažeikių, Plungės, Telšių, Alytaus…
Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos nariai pasirinko penktadienio popietę praleisti ir posėdį organizuoti Burbiškio dvare, kur juos svetingai sutiko ir pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis. Ekskursijos po dvarą metu svečiai susipažino su Burbiškio dvaro istorija, apžiūrėjo iki šių dienų išlikusią dvaro sodybą, pasivaikščiojo po vasaros grožiu alsuojantį parką, grožėjosi įspūdingais tvenkiniais ir salomis, apžiūrėjo dvare atidarytą A. Vasiljevo parodą „Dvaro elegancija“.
Posėdžio, kurį vedė LGMA prezidentas Rytas Šalna, metu buvo aptarti aklualūs klausimai: nuotolinių geografijos olimpiadų patirtis, geografijos ugdymo programų kaitos procesas, patyriminio mokymo aktualijos, eTest sistemos naudojimo nuotoliniu būdu patirtis ir atnaujinimo galimybės, 2020-ųjų metų LGMA forumo organizavimas. Mokytojai dirbdami grupėse diskutavo, pasidalino įžvalgomis apie geografijos ugdymo turinio atnaujinimą, kuris turėtų būti pagrįstas aiškia vizija, kokį pilietį ir kokią asmenybę Lietuvos mokykla nori paruošti. Baigiantis pirmai posėdžio dienai, mokytojai aplankė birželio nuotaikos kupiną Kleboniškių kaimo buities muziejų, grožėjosi išpuoselėta Šeduvos malūno aplinka, buvo nutebinti išskirtinio grožio Baisogalos dvaru.Vakarinėje programoje „Su daina po Radviliškio kraštą“ buvo apibendrinti pirmosios dienos įspūdžiai, grožėtasi grojančiais fontanais Aušros aikštėje bei vakarėjančio miesto vaizdais.
Kitą dieną vyko antroji posėdžio dalis, kurios metu darbo grupės pristatė savo pastebėjimus bei pasiūlymus dėl ugdymo programų kaitos. Šiaulės bokšte įvyko LGMA vėliavos pristatymas. Šioje ypatingoje vietoje posėdžio dalyviams buvo įteikti pažymėjimai „Patyriminis mokymas(is) – sėkminga geografijos pamoka“. Birželio 14 – osios išvakarėse geografijos mokytojai aplankė lietuvių tautos tremties simbolį – trėmimų traukinio vagoną, apžiūrėjo ekspoziciją ir pagerbė į Sibirą ištremtų žmonių atminimą. Viešnagės pabaigoje svečiai pasivaikščiojo tvarkomo ir įrenginėjamo Eibariškių parko takais, pasigrožėjo jau dabar sukurta aplinka, pasidžiaugė parko kūrimo ateities planais. Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos geografijos mokytoja ekspertė, LGMA aktyvo narė Salvinija Vaičiūnienė yra dėkinga visiems, padėjusiems organizuoti šį renginį, ir yra įsitikinusi, kad tai tikrai prisidės prie turizmo plėtojimo Radviliškio rajone. Džiugu pastebėti, kad renginio dalyviai iš visos Lietuvos į Radviliškį suvežė tikrai gerą nuotaiką, ir norisi tikėti, parsivežė puikių įspūdžių ir naujų žinių.