Lietuvos nuteistųjų nepilnamečių sielovadininkė – nominuota Europos piliečio apdovanojimuose
Ses. dr. Fausta Palaimaitė SF nominuota Europos piliečio apdovanojimuose už solidarumo visuomenėje bei socialinės integracijos skatinimą. Su įkalintais nepilnamečiais bei su kasdienę įtampą patiriančiais policijos pareigūnais sielovadinį darbą dirbančios vienuolės kandidatūrą nominacijai teikęs Europos Parlamento narys Bronis Ropė teigia, kad ses. F. Palaimaitės veikla konkrečiai susijusi su vertybėmis, įtvirtintomis Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje. „Solidarumas, socialinės atskirties mažinimas, lygių galimybių užtikrinimas – tai tie principai, kuriais remiasi sesuo Fausta Palaimaitė savo veiklose“, – kandidatę Europos piliečio titului pristato B. Ropė.
Ses. F. Palaimaitė dirba socialinį ir sielovadinį darbą su nuteistaisiais nepilnamečiais, taip pat yra policijos pareigūnų sielovadininkė. Jos visuomeninė neatlygintina veikla – tai šviečiamasis darbas su visuomene, keičiantis visuomenės požiūrį, skatinantis gyventojų solidarumą nuteistųjų ir apskritai visų mūsų visuomenės narių, kuriems reikalinga pagalba, atžvilgiu.
„Ses. F. Palaimaitė publikuoja straipsnius masinės žiniasklaidos priemonėse, taip pat aktyviai dirba šviečiamąjį darbą socialiniuose tinkluose, telkia savanorius solidarumo iniciatyvoms. Turėdama gausų sekėjų skaičių ir gebėdama sėkmingai komunikuoti, ji įtaigiai pasiekia didžiulę gyventojų auditoriją. Esu tikras, sesuo Fausta keičia visuomenės įsitikinimus apie žmones, kurie turėjo prastesnes startines gyvenimo sąlygas ir kurių likimai susiklostė ne taip sėkmingai, – F. Palaimaitės veiklą pristato europarlamentaras. – Taip pat ji diegia solidarumo vertybę, parodydama, kad solidarumas naudingas ne tik sunkumų patiriantiems gyventojams, kuriems teikiama pagalba, bet ir visai visuomenei“.
Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje įtvirtinta, kad „ištikima savo dvasiniam ir doroviniam paveldui Sąjunga remiasi nedalomomis ir visuotinėmis vertybėmis: žmogaus orumu, laisve, lygybe ir solidarumu“. Solidarumo vertybė – Europos Sąjungos gyvavimo šaltinis, telkiantis piliečius ir kuriantis europiečių gerovę.
„Dažnai teikdami pagalbą kitam, dalindamiesi su kitu tikimės pakeisti tą kitą žmogų. Tačiau tikrasis solidarumo tikslas ir galiausiai rezultatas – besikeičianti visuomenė, o, pirmiausia, tas – kuris teikia pagalbą, – sako B. Ropės nominuota kandidatė ses. F. Palaimaitė. – Jei nebūsi solidarus – būsi skurdus ir uždaras kaip vieniša sala. Negali padėti sau, nepadėdamas kitiems. Ir tuo pačiu neįmanoma kitam duoti taip, kad pats nieko negautum.“
Taip pat ses. F. Palaimaitė organizuoja maldos vakarus grupėms, karantino metu tris mėnesius nuotoliniu būdu vedė virtualias Šv. Rašto grupes, kur žmonės galėjo gauti dvasinę, emocinę, psichologinę pagalbą. „Sveika visuomenė – tai visuomenė, atradusi pamatines vertybes, tarp jų ir solidarumą, – teigia ses. F. Palaimaitė. – Žmogaus paskirtis yra būti naudingu, tam tikra prasme – tarnauti. Tai supratę žmonės atranda savo tapatybę visuomenėje“. F. Palaimaitė solidarumą, pagalbą kitam, tarnystę priešpastato konsumizmui, pragmatizmui ir besaikiam vartojimui.
„Fausta yra solidarumo, sveiko gyvenimo būdo, lankstumo, gebėjimo priimti kitą, būti išvien su kitu pavyzdys. Savo veiklomis šias tikro europiečio vertybes ji žadina plačioje visuomenėje“, – teigia B. Ropė.
Solidarumo principas – vienas pagrindinių, kuriuo remiasi ir Europos Sąjungos atsakas į COVID-19.
Europos piliečio premija skiriama už nuopelnus siekiant geresnio ES šalių ir gyventojų tarpusavio supratimo, plėtojant glaudesnį jų bendradarbiavimą ir skleidžiant pagrindines ES vertybes: žmogaus orumą, lygybę, solidarumą, teisingumą, pilietines teises ir laisves.
Užsk. Nr. BR-15