Lietuvos oreiviams – pasaulio jaunimo čempionato sidabras
Lenkijoje surengtame šeštajame pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionate sidabro medalius iškovojo Lietuvos oreiviai – Ignas Kazlauskas ir Danielius Komža. Jie užėmė antrąją vietą komandinėje įskaitoje.
Auksas atiteko lenkams, o bronza – belgams.
Asmeninėje įskaitoje Ignas Kazlauskas užėmė 10-ąją vietą, o D. Komža liko 13-as tarp 45 dalyvių iš viso pasaulio.
„Pirmiausia norisi pasidžiaugti, kad bendroje rinktinių įskaitoje pasirodėme neblogai ir Lietuva užėmė antrąją vietą. Tai parodo, kad bendrame pasaulio kontekste jauni Lietuvos pilotai yra stiprūs ir gali konkuruoti su šalimis, kurios čempionatams skiria daug daugiau išteklių“, – sakė I. Kazlauskas.
Nepaisant to, I. Kazlauskas asmeniniu pasirodymu neliko patenkintas. Nors tai buvo jo pirmosios tokio masto tarptautinės varžybos, jis sau kėlė aukštesnius tikslus.
„Vasarą čempionatui ruošiausi dalyvaudamas įvairiose varžybose Lietuvoje ir Lenkijoje, rezultatai gerėjo, matėsi progresas ir tai suteikė tikėjimo, kad čempionate pavyks parodyti geriausią formą. Visgi, buvo padaryta nemažai klaidų skrydžių metu ir kelios strateginės klaidos, kurios nulėmė vidutinišką pasirodymą. Viena iš jų – netinkamas ir per daug intensyvus treniruočių grafikas ir dėl to atsiradęs nuovargis. Prieš čempionatą dalyvavau kitose varžybose Lenkijoje, o po jų turėjome tik kelias dienas poilsiui. Tokio trumpo laiko neužteko atsigauti fiziškai ir psichologiškai, o tai galimai nulėmė padarytas klaidas čempionato metu“, – pasakojo I. Kazlauskas.
Visgi jis neabejoja, kad tokia patirtis bei pamatytos klaidos leis sparčiau tobulėti ateityje.
I. Kazlauskas taip pat pabrėžė meteorologinės komandos svarbą. Daugelis lietuvių varžovų turėjo savo meteorologus, o esant nepastoviems ir sunkiai prognozuojamiems orams, tikslūs ir pastovūs vėjo matavimai lemia labai daug.
Tinkamos oro sąlygos leido dalyviams per savaitę atlikti net 40 užduočių. I. Kazlauskas surinko 25 325 taškus, o D. Komža – 24 631 tašką.
„Didelis skrydžių ir užduočių kiekis buvo išties išskirtinis. Vidutiniškai per paprastas varžybas įvyksta 4-5 skrydžiai ir yra atliekamos 15-20 užduočių. Šis dvigubas fizinis ir psichologinis krūvis turėjo didelę įtaką, tuo kabiau, kad prieš čempionatą dalyvavome kitose varžybose. Apibendrinant, nors pirmas blynas prisvilo, belieka tik dar labiau stengtis, treniruotis ir įrodyti, kad galiu skraidyti geriau“, – mintimis dalinosi I. Kazlauskas.
I. Kazlauskas šiame čempionate laimėjo tris užduotis, o D. Komža – vieną. Beje, D. Komža po 18 užduočių buvo tapęs čempionato lyderiu, tačiau antroje varžybų pusėje neišsilaikė tarp lyderių.
„Prieš varžybas neturėjau jokių lūkesčių, net turėjau abejonių dėl dalyvavimo dėl pasikeitusių gyvenimo aplinkybių ir sudėtingos logistikos. Tačiau atvykus nuotaikos pasikeitė ir buvau nusiteikęs tiesiog tiksliai ir gerai skraidyti. Pirmą pusę varžybų būtent taip ir pavyko. Buvau „Top-5“ po kelių vykusių skrydžių. Po maždaug penkių skrydžių pirmą ir aštuntą vietas skyrė apie 600 taškų, o tai yra mažas skirtumas. Čempionatas buvo labai intensyvus, užduočių, ypač rytinių skrydžių metu, buvo daug, tad lyderiai rezultatu lentelėje kaitaliojosi kaip karuselėje, kartu su viltimis laimėti ir nusivylimais, nepavykus preciziškai atlikti užduoties“, – aiškino D. Komža.
Pasak jo, pasaulio čempionatas reikalauja gero psichologinio pasiruošimo. Atsiradę didelį lūkesčiai tik padidino vidinę įtampą, spaudimą ir nervus, kurie lietuviui pakišo koją.
„Septintą skrydį suskridau labai prastai ir teko palaidoti viltis išlikti lentelės viršuje. Tad man varžybose buvo pilnas spektras emocijų – nuo euforijos iki nusivylimo, bet esu patenkintas savo rezultatu, nes įrodžiau sau, kad galiu skraidyti taip pat tiksliai, kaip ir kiti pasaulinio lygio pilotai“, – pozityviai nusiteikęs liko D. Komža.
Čempionu tapo lenkas Jakubas Dziedziakas (28 537 tšk.). Sidabro medalis atiteko prancūzui Paului Cuenotui (28 200 tšk.), bronzos – britui Danieliui Gregory (28 181 tšk.).
Rugsėjo 2 dieną Australijoje startuos penktasis pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatas. Jame Lietuvai atstovaus Agnė Simonavičiūtė, Renata Narbutė ir Julija Romanovskaja.