Lietuvos partizanus pagerbė atminimo žygiu
Gegužės 21 d., sekmadienį, daugiau nei 300 žygeivių iš visos Lietuvos susirinko į žygį Lietuvos partizanams pagerbti. Drauge su žygio vadovu renginio dalyviai Šimonių girioje aplankė pažintinį maršrutą „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“, bunkerius, kuriuose ne tik kovojo, bet ir žuvo Algimanto apygardos Šarūno rinktinės partizanai.
„Džiaugiuosi, kad šiais metais būtent Anykščiuose drauge su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomene ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru organizuojame šį minėjimą. Dar labiau džiugina tai, kad čia susirinko ir gausus būrys jaunųjų žygeivių, kuriems svarbi mūsų šalies istorija, kuriems svarbu atsiminti ir pagerbti tuos žmonės, dėl kurių šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvoje“, – susirinkusiems žygio dalyviams sakė Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
Žygio dalyvius taip pat pasveikino ir kartu „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“ žygiavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kuris prieš prasidedant žygiui sakė, kad „Kalbėdami apie dabartį mes negalime pamiršti praeities, o partizanų kovos – didelis indėlis į mūsų laisvę ir dėl to, nemaža dalimi, Lietuva išliko ir galėjome atkurti mūsų nepriklausomybę“.
10 kilometrų pėsčiųjų žygio „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“ metu dalyviai aplankė Rytų Lietuvos (Karaliaus Mindaugo) srities, Algimanto apygardos vadovybės ir kitas buvusių partizanų bunkerių vietas, taip pat kapinaites, kuriose palaidoti Algimanto apygardos partizanai. Pėsčiųjų žygio vadovas Anykščių rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas mobilizacijai ir civilinei saugai Gintaras Vaičiūnas papasakojo apie paties užrašytus unikalius partizanų, jų artimųjų ir draugų atsiminimus, iki šiol mažai kam girdėtas istorijas.
Algimanto apygardos partizanų vadavietė buvo pasirinkta kaip simbolinis žygio finišas. Čia vyko Lietuvos partizanų ir visų, kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę, pagerbimo ceremonija. Po jos renginio dalyvių laukė partizaniškos dainos ir kareiviškos vaišės.
Daugiau nuotraukų galite rasti paspaudę čia.