Lizdeikos gimnazijoje – konferencija apie prasmės paieškas
Kovo 10 dieną Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje susirinkę lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, mokiniai sėmėsi žinių apie semiotiką. Čia vyko vienas iš Lietuvių kalbos dienoms skirtų renginių – respublikinė konferencija „A. J. Greimas: buvimas, tapatumas, paveikumas, arba reikšmės gyvenimas, reikšmės kaita, reikšmės procesai“.
2017-ieji metai yra paskelbti Algirdo Juliaus Greimo metais, todėl konferencijoje ne tik iš Radviliškio rajono, bet Šiaulių ir Kauno susirinkę mokytojai ir mokiniai gilinosi į semiotikos mokslo prasmę, sėmėsi žinių apie šį lietuvių kilmės pasaulinio garso mokslininką, prancūzų semiotiką, kalbininką, mitologą, eseistą. Pasak konferencijos iniciatorių, Radviliškio rajono lituanistų metodinio būrelio ir Lizdeikos gimnazijos atstovų, A. J. Greimui, vienam žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų, Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjui, mokyklos programoje skiriama per mažai dėmesio, o juk būtent semiotika moko žmogų ieškoti prasmės: žodžiuose, ženkliuose, simboliuose.
Konferencijos dalyvius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė bei dr. Kęstutis Kaminskas iš Lietuvos edukologijos universiteto (LEU). Lizdeikos gimnazijos mokiniai visiems susirinkusiesiems pristatė Radviliškio Lizdeikos gimnazijos režisierės Rasos Atkočiūnienės etiudą „Ženklai ir žmonės“.
Įdomius ir turiningus pranešimus konferencijoje skaitė prof. Dainius Vaitiekūnas, prof. Reda Pabarčienė, LEU Lituanistikos fakulteto studentė Viktorija Valančiūtė.
Jie kalbėjo apie ženklų prasmę, apie kūrinio analizę semiotiko žvilgsniu, analizavo dramų tragediją, ieškojo A. J. Greimo semiotikos Radviliškio rajono dvaruose. Puikių pranešimą apie A. J. Greimą, jo veiklą ir gyvenimo etapus skaitė Lizdeikos gimnazijos 4A klasės mokinė Evelina Plukaitė.
Po konferencijos teorinės dalies ir išsamių konferencijos svečių pranešimų, mokiniai ir pedagogai dirbo grupėse, ieškojo prasmių V. Krėvės dramoje „Skirgaila“.