Maisto pakavimo plėvelė
Per pastaruosius dešimtmečius pakuotės ir konteineriai tapo esminiu elementumaisto pramonėje. Maistas supakuojamas, siekiant jį saugiai transportuoti ir laikyti. Tai reiškia, kad tai pakuotės apsaugo įvairius maisto produktus nuo sugedimo, prekinės išvaizdos praradimo ir pan.
Verslo požiūriu, pakuotės atsiradimas yra ypač svarbus, nes jis nurodo produktą platinimo grandinėje ir skiria jį, kai jis pasiekia vartotoją.Toliau bus išsamiau apibūdinamos maisto pramonėje dažniausiai naudojamos medžiagos: plastikas, stiklas, metalai ir mediena bei jo dariniai. Taip pat pakalbėsime apie maisto pakavimo plėvelę.
Plastikai yra organinės polimerinės medžiagos, kurios gali būti formuojamos į norimą formą. Lengvumas ir universalumas – savybės, dėl kurių ši medžiaga dešimtmečius naudojama maisto pakavimui. Plastikiniai indai ir pakuotės apsaugo nuo maisto užteršimo ir suteikia pakankamą mechaninį stiprumą.
Dėl mažesnių sąnaudų ir mažesnio energijos suvartojimo gamybos metu plastikai pakeitė tradicines pakavimo medžiagas. Be to, jie gali ilgiau išsaugoti maistą šviežią, taip sumažindami konservantų naudojimą.
Kalbant apie vartotoją, plastikinės pakuotės yra lengvai atidaromos, ant jų patogu spausdinti etiketes, ar prekių ženklų pavadinimus. Tačiau, nors plastikai yra perdirbamos medžiagos, jos yra teršalai.
Metalai (plienas, alavas, aliuminis)
Pagrindinis šių metalų naudojimas yra konservuotų maisto produktų ir gėrimų konservavimas. Dažniausiai naudojamos alavu dengtos plieno ir aliuminio skardinės.Tai nepermatoma medžiaga, tinkanti maistui, kuris yra jautrus šviesai.
Stiklas yra inertiška medžiaga, kuri yra nepralaidi dujoms ir garams. Tai yra puikus ir visiškai neutralus deguonies barjeras, kai liečiasi su maistu. Tačiau tai yra trapi, sunki medžiaga, kurios gamybai reikia daug energijos.Maisto pramonėje per metus sunaudojama daugiau kaip 75 milijardai stiklinių indų, į kuriuos pakuojami vynai, sultys, kūdikių maistas ir gaivieji gėrimai
Mediena, kartonas ir popierius taip patplačiai naudojai maisto pakavimui. Nors, pavyzdžiui, popierius nėra atsparus drėgmei, jis patobulinamas naudojant plastiką ir pan.
Maisto pakavimo plėvelė nėra skirta pakavimui gamyklose. Ją žmonės dažniausiai naudoja maisto produktų apsaugai nuo nepageidaujamų kvapų šaldytuve ir kt. Be to, pakavimo plėvelė dažnai naudojama vežantis maisto į iškylas gamtoje.