„Manchester United“ pastatys „didžiausią pasaulyje“ futbolo stadioną

„Manchester United“ pristatė ambicingą planą pastatyti didžiausią futbolo stadioną Jungtinėje Karalystėje. Naujoji vieta pakeis Old Trafford, kuriai reikia rimtos priežiūros. Naujajame stadione bus 100 000 vietų. „Wembley“ stadionas, šiuo metu didžiausias stadionas JK, talpina 90 000 svečių. Didžiulis projektas kainuos apie 2 milijardus svarų (2,59 milijardo JAV dolerių), o statybos darbai truks iki penkerių metų.
Nauja „Manchester United“ era
Kai kas nors teigia statantis „didžiausią pasaulyje futbolo stadioną“, turime rimtai žiūrėti į šiuos žodžius. Naujasis stadionas žymi naujo „Manchester United“ pradžią. Bendrasavininkas seras Jimas Ratcliffe’as laikomas vienu iš projekto kūrėjų. Jis jau seniai išreiškė modernaus stadiono poreikį kaip būtiną žingsnį klubo ateičiai. Naujoje vietoje bus galima surengti kelias futbolo rungtynes, iš kurių daugelis yra įtrauktos į geriausius sporto lažybų žurnalus, tokius kaip GGBET.
„Manchester United“ šiuo metu stengiasi gerai pasirodyti. Praėjusį sezoną „Premier“ lygoje jie užėmė aštuntą vietą, o šiuo metu užima 14 vietą. Komanda planuoja pakeisti savo įvaizdį, o naujas stadionas gali tapti puikiu motyvacijos šaltiniu žaidėjams ir jų sirgaliams.
Naujojo stadiono vizualinis dizainas
Naująjį stadioną suprojektavo Normanas Fosteris, garsus architektas, kurio įmonė parengė Old Trafford rajono bendrąjį planą. Futuristinio dizaino tikslas – padėti žiūrovams maksimaliai pasinerti į žaidimo veiksmą. Unikali „skėčio“ konstrukcija tarnauja kaip pastogė, maitinama energiją taupančia technologija. Sėdimoji zona skirta pagerinti akustiką, todėl minios riaumojimas girdimas visame stadione. Naujoje vietoje taip pat yra vieša aikštė, kuri yra dvigubai didesnė už Trafalgaro aikštę, todėl sirgaliai turės pakankamai vietos pasivaikščioti prieš ir po rungtynių.
Stadionas bus „Old Trafford“ rajono atnaujinimo projekto dalis. Klubo administracija planuoja pertvarkyti aplinkinį rajoną, kuris sukurs naujų darbo vietų ir paskatins vietos ekonomiką. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus sukurta iki 92 000 naujų darbo vietų ir bus pastatyta 17 000 namų. Prognozuojama, kad bendras ekonominis poveikis JK ekonomikai per metus atneš 7,3 mlrd.
Old Trafford ateitis
„Old Trafford“ yra „Manchester United“ namai nuo 1910 m. Tačiau stadionas nuo 2006 m. nebuvo kruopščiai prižiūrimas. Nenuostabu, kad dabartinė jo būklė pastaruoju metu susilaukė rimtos kritikos. Neigiamą dėmesį patraukė nesandarus stogas ir pastebėti graužikai. Galiausiai buvo priimtas sprendimas statyti naują stadioną, kuris geriau atitiktų šiuolaikinio futbolo poreikius.
Naujasis stadionas bus didžiausias po Barselonos Camp Nou Europoje. Stadionas bus matomas iki 37,4 km atstumu, pralenkdamas Betamo bokštą. Planuojama, kad ambicingas dizainas pavers naująją vietą pasauliniu orientyru.
„Manchester United“ galimybės naujuose namuose
Naujasis stadionas yra daugiau nei tik nauja vieta žiūrėti futbolą. Tai bus „raudonųjų“ ambicijų susigrąžinti vietą pasaulio futbolo viršūnėje simbolis. Ratcliffe’as tikisi, kad stadionas taps pasauline atrakcija, pritraukiančia milijonus turistų iš viso pasaulio. Naujasis stadionas taip pat vertinamas kaip galimybė „Manchester United“ išplėsti savo pajamų šaltinius. Naujoje vietoje vyks įvairūs renginiai, ne tik futbolas, įskaitant koncertus ir net amerikietiškojo futbolo rungtynes, kaip „Tottenham Hotspur“ ir „Arsenal“. Toks renginių įvairinimas užtikrins, kad stadionas išliks reikšminga bendruomenės ir ekonomikos dalimi.
Buvęs klubo vadovas seras Alexas Fergusonas išreiškė tvirtą paramą projektui. Jis paskatino klubą būti „drąsiems“ ir pasinaudoti galimybe pasistatyti naujus namus, kurie tarnautų ateities kartoms. JK vyriausybė palaimino projektą ir pažadėjo reikalingą finansinę paramą. „Manchester United“ ambicijos yra kur kas daugiau nei pasiekti futbolo pasaulio viršūnes. Naujasis projektas – tik dalis plano sugrąžinti legendinį klubą ant pjedestalo.