Marijampolėje registruotas didžiausias sieninės tapybos kūrinys Lietuvoje
Marijampolė įrodė, kad kalėjimas iš išorės nebūtinai turi atrodyti niūri vieta. Tam pritartų visi važiuojantys Stoties gatve ir matydami ryškiomis spalvomis papuoštą Marijampolės kalėjimo sieną. Jau trečius metus vykdomo projekto „Iš už sienos“ metu kalėjimo tvora virsta meno kūriniu, tačiau šiais metais nutapytas piešinys išties įspūdingo dydžio, tad vienos aktyvios marijampolietės pasiūlyta idėja siekti rekordo sužadino projekto organizatorių ir dalyvių entuziazmą.
„Be galo džiaugiuosi, kad ši idėja įgavo kūną. Kai pernai žavėjomės spalvingomis sienomis, nedrąsiai pagalvojome – kaip būtų gražu, jei spalvomis pasipuoštų pati ilgiausia kalėjimo tvora Stoties gatvėje. Tuomet tarėme sau, jeigu tai įgyvendinsime, tai tik tuomet, kai Marijampolė taps Lietuvos jaunimo sostine, nes juk šį titulą reikia minėti drąsiai ir ryškiai“, – pasakoja šios gražios idėjos sumanytoja Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė.
Sumanymui tapti realybe padėjo Marijampolės kalėjimo kolektyvas bei Lietuvos kalėjimų tarnyba, kurie palaikė tokią gan drąsią idėją ir leido puošti pilkas sienas. Be abejo, menininko Ričardo Gruodžio indėlis yra neįkainojamas – visi spalvingi piešiniai yra jo vaizduotės vaisius. Sukurtus eskizus ant sienos perkėlė Visuomenės ir verslo plėtros instituto suburta savanorių komanda – 17 jaunų marijampoliečių, kurie beveik dvi savaites, nepaisydami kartais ir nedėkingo oro, centimetras po centimetro spalvomis gražino daugiau kaip 400 metrų ilgio sieną.
„1221 kvadratinio metro ploto, 407 metrų ilgio ir 3 metrų aukščio piešinys, kuriam prireikė net 500 litrų dažų, per nepilnas dvi savaites – turiu pripažinti, kad visa tai yra išties įspūdinga. Labai džiaugiuosi, kad viena aktyvi marijampolietė, pamačiusi pradėtą tapyti šį kūrinį, pasiūlė idėją – siekti rekordo. Patikrinę rekordų knygas, pamatėme, kad iki šiol didžiausias sieninės tapybos piešinys buvo 800 kvadratų, tad, save padrąsinę, nutarėme siekti rekordo ir įrašyti Marijampolę ir šį piešinį kūrusius žmones į istoriją“, – kalbėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.
Meras nuoširdžias padėkas skyrė visiems savanoriams, piešinio autoriui Ričardui Gruodžiui, Visuomenės ir verslo plėtros institutui, Marijampolės kalėjimui ir Lietuvos kalėjimų tarnybai.
Rekordą fiksavo, patvirtino ir rekordo diplomą įteikė VšĮ „Agentūros Factum“ ekspertas Vytautas Navaitis.