Marijampolėje Valstybės diena – su malda, Tautiška giesme, dainomis, ąžuolo vainikais ir trispalvės šviesos instaliacijomis
Liepos 6-ąją, minint iškilią Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) šventę, iškilmės Marijampolėje prasidėjo Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. Mišias už Valstybę aukojo J. E. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila ir kan. prof. teol. dr. Dr. Kęstutis Žemaitis, kuris pamoksle įtaigiai akcentavo Tėvynės suvokimą ir Tautos atsakomybės supratimo esmę.
Vakare, vieningai įsijungdami į akciją „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, centrinėje J. Basanavičiaus aikštėje gausiai susirinkę marijampoliečiai kartu su visa Lietuva ir pasauliu vieningai sugiedojo Tautišką giesmę ir ąžuolo vainiku apjuosė paminklą „Tautai ir Kalbai“. Šis marijampoliečio skulptoriaus Kęstučio Balčiūno sukurtas paminklas, simbolizuojantis pagarbą kalbai ir tautos veržimąsi į ateitį bei išlikimą, pastatytas 2009 m., minint Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, tarsi įprasmina Marijampolės, Sūduvos krašto bei visų lietuvių tautinės savimonės ir kalbos gaivintojų bei puoselėtojų indėlį į gimtosios kalbos, kultūros ir tautiškumo išsaugojimą.
Sugiedojus himną, būrin susitelkę ir tautiškai pasirėdę dainininkai ir muzikantai aikštėje susirinkusius marijampoliečius ir miesto svečius dar kvietė kartu padainuoti lietuvių liaudies dainas, pasisukti šokių sūkuryje.
Vėliau Valstybės dienos vakaras buvo palydėtas su koncertine programa, kurią savo gimtajam miestui dovanojo dainininkas televizijos projekto X Faktoriaus teisėjas Saulius Prūsaitis su grupe.
Šventinės dienos kulminacija – unikalios trispalvės šviesos instaliacijos ant J. Basanavičiaus aikštėje esančių Savivaldybės ir viešbučio „Mercure“ pastatų sukurtos menininko Ray Bartkaus ir šviesos dizainerio Kacper Dolatowski iš Niujorko, trečiojo menininkų projekto „Niujorkas, Londonas, Marijampolė: idėjų migracija“ metu.
Trispalvės šviesomis pastatų apšvietimo instaliacijos švies visų valstybinių švenčių ir kitomis iškilmingomis progomis, o įprastomis dienomis pastatų spalvos pagal mėnulio fazę keisis iš mėlynos į purpurinę, o įvairias šventes lydės naujos šviesos atspalvių temos ir naujos spalvų, kviesdamos ir pasigrožėti ir kartu šventes švęsti.