Marijampoliečiai minėjo Juodojo kaspino dieną ir Baltijos kelio sukaktį
Rugpjūčio 23-ąją Marijampolės Vytauto parke, prie paminklo Tauro apygardos partizanams, muzikine-literatūrine kompozicija „Šaukiu aš Tautą” paminėta Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukų atminimui ir Baltijos kelio sukakčiai skirta diena. Proginiame renginyje dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys, Tarybos nariai, kariškiai, miesto bendruomenės nariai.
Sambūris pradėtas „Tautiškos giesmės” giedojimu. Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos istorijos mokytoja Rita Bobinienė savo pranešime priminė istorinius faktus, juos nulėmusias priežastis ir padarinius, pateikė naujų įžvalgų. Mokytoja teigė, kad 1989 m. rugpjūčio 23 dieną visų trijų Baltijos valstybių žmonės, iš viso apie 2 milijonai, susikabinę rankomis ir dainuodami, pademonstravo pasauliui iki tol nematytą ryžtą ir laisvės troškimą. Anot jos, šios pasireiškusios savybės – ryžtas ir tautiškumo jausmas – turėtų būti ir dabar didžiausios vertybės bei paskata reikalauti iš valdžios tarnauti Tėvynei. Juk gyvenimas yra daug vertesnis, kai tenkini ne vien savo asmeninius poreikius, bet gyveni dėl visos Tautos.
Tylos minute pagerbtas stalinizmo ir nacizmo aukų atminimas. Prie paminklo Tauro apygardos partizanams atminti padėtos gėlės ir uždegtos žvakės.
Marijampolės kultūros centro tremtinių choras „Godos”, vadovaujamas Laimos Venclovienės, atliko žinomas patriotines dainas, eilėraščius apie Tėvynę deklamavo Marijampolės vaikų lopšelio darželio „Nykštukas“ ugdytiniai. Literatūrinę-muzikinę kompoziciją praturtino ir dainuojamosios poezijos atlikėja Viktorija Kajokaitė bei Danutės Klevienės vadovaujamas tautinės dainos choras „Lietuvninkas“.
Vidudienį Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje aukotos Mišios už stalinizmo ir nacizmo aukas.
Tos pačios dienos vakare marijampoliečiams buvo pasiūlyta edukacinė ekskursija „Atminties keliu“, skirta Molotovo-Ribentropo pakto aukų atminimui. Marijampoliečiai rinkosi prie buvusios NKVD ir gestapo būstinės Kauno gatvės 29-ojo namo. Ekskursiją vedė Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus darbuotojas Tomas Kukauskas.