Masinis „Saulės žiedo“ šokis – vieningo ir stipraus miesto simbolis
Daug pozityvių žmonių, entuziastingai šokančių tuo pačiu užkrečiančiu ritmu. Štai kaip būtų galima apibūdinti Vilniaus gatvės bulvare visą savaitę vykstančius masinio „Saulės žiedo“ šokius. Trenerė Jurga Mikelionienė ir per lietingą, apniukusį orą sugeba išjudinti net pačius nedrąsiausius festivalio lankytojus.
Kiekvieną festivalio dieną pagal lietuvių liaudies dainos melodiją ratu judantys žmonės nestokoja gerų emocijų. „Juk svarbiausia – nusiteikimas“, – paklausti apie visą savaitę trunkantį blogą orą atsakė jie. Net ir patys savikritiškiausi dalyviai prisijungia prie šokio, mat judesiai yra labai paprasti, užvedantys, tačiau su gilia prasme.
Jau ne pirmą kartą tarptautinio folkloro-festivalio „Saulės žiedo“ šokio kūrime dalyvaujanti ir save masinio šokio „etatine“ kūrėja vadinanti Jurga Mikelionienė tikina, kad tai nesudėtingas šokis, bet jame yra daug simbolikos, susijusios su Saulės miestu.
Pavyzdžiui, kuomet garso takelyje girdisi Šiaulių pavadinimas, šokėjai iškelia kumštį į viršų. Tai simbolizuoja vieningą ir stiprų miestą.
Idėja kurti masinį šokį kilo „Saulės žiedo“ Rūtai Stankuvienei, o save trenerė pristato kaip idėjos įgyvendintoją. Tiesa, moteris pripažįsta, kad didžiausia problema tapo tinkamos muzikos paieškos. Čia ji dėkoja Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ vadovui Dariui Dakniui, su kuriuo apsvarstė šokio idėją ir išrinko tinkamiausias melodijas. Pirmoji dainos dalis skirta kvietimui prisijungti, o kitoje dalyje dainuojama apie savo brangųjį kraštą – Lietuvą. „Manau, kad toks šokis yra labai graži idėja, nes norisi, kad veiklos įtrauktų, o ne tik skatintų stebėti kitų pasirodymus“, – priduria ji.