Mažeikių mieste – gyvūnų augintojų traukos centras ir įvairiapusiško poilsio zonos
Dviejų kelių, vedančių į Mažeikių senamiestį ir miegamąjį mikrorajoną, sankryžoje išsidėsčiusi 85 tūkst. kv. metrų teritorija. Nors ji visai netoli centrinės miesto zonos, apaugusi krūmokšniais, žole ir esamoje situacijoje nepritaikyta aktyviam ar pasyviam poilsiui, laisvalaikio leidimui, tad čia numatytas atnaujinimo projektas. Šios teritorijos kompleksinius architektūrinius sprendimus ir šių sprendinių vizualizaciją rengia Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos antrojo kurso interjero dizaino studentės Inga Legan, Monika Elenbergaitė ir Laura Marcinkevičiūtė.
Svarbiausi Mažeikių rajono savivaldybės keliami tikslai, kad tarp Žemaitijos ir Viekšnių gatvių esanti teritorija būtų pritaikyta neįgaliems žmonėms, visų amžiaus grupių asmenims. Taip pat pageidautina numatyti atskirą zoną šunų žaidimų miesteliui sukurti, gyvūnų augintojų traukos centrą. Būtent tai ir patraukė Ingą Legan, Moniką Elenbergaitę ir Laurą Marcinkevičiūtę imtis šios vietovės projektavimo. Jos sieks suteikti gyvūnėliams tinkamą aplinką prasibėgioti, o šeimininkams malonią vietą pasisėdėti.
„Miestų suplanavimuose reikia atsižvelgti į esamas sąlygas pavyzdžiui, medžių kirtimas parke. Manome, kad teritorijų suplanavimas turėtų būti patogus žmonėms, kad vieta būtų išties išnaudojama, o ne liktų kur nors nuošalyje“, – sako projekto dalyvės. Dėl šios priežasties poilsio parko gyvūnėlių augintojams ribose taip pat bus projektuojamos prekybos zonos, suoliukai, pavėsinės, takai, transporto stovėjimo aikštelės. Visa tai dėl patogaus teritorijos lankymo.
I. Legan, M. Elenbergaitė ir L. Marcinkevičiūtė neabejoja šios Mažeikių miesto teritorijos vystymo potencialu, juk ji – atokiau nuo miesto šurmulio, kupina natūralios gamtos ir gali apimti reikiamą infrastruktūrą, kad būtų pasiekiama ne tik automobiliu, bet ir tvaresnėmis transporto priemonėmis, tokiomis kaip dviračiai. „Žmonėms patinka gamta, mažiau triukšmo… Tad kiekvienas Lietuvos miestas ir miestelis turėtų pasistengti prisitaikyti prie žmonių patogumų, pagal žmonių poreikius pateikti tinkamiausią infrastruktūrą bei tinkamiausius miesto sprendimus kiekvienoje unikalioje miesto teritorijos vietoje“, – teigia interjero dizainerės.