Mažojoje kultūros sostinėje puoselėsime tradicijas
Šie metai Miežiškiams – ypatingi: 460 metų jubiliejų minintis miestelis paskelbtas viena iš mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Toks titulas, viena vertus – tvarios miežiškiečių kultūrinės veiklos pripažinimas, antra vertus – įpareigojimas būti dar aktyvesniems puoselėjant ir skleidžiant gerąsias savo krašto tradicijas.
Miežiškių žmonių kultūrinę veiklą, mūsiškius muzikantus, dainininkus Lietuvoje žino dažnas. Miestelį garsina aukščiausių įvertinimų sulaukęs kultūros centras, kuriame veikia vaikų muzikos studija ir dešimt mėgėjų meno kolektyvų. Net trys kolektyvai yra pelnę „Aukso paukštės“ apdovanojimus, daugelis nuolat skina laurus rajono ir šalies konkursuose. Miežiškiuose nuolat organizuojami originalūs renginiai, įgyvendinamos etnokultūros puoselėjimo iniciatyvos. Lankytojus čia kviečia vienintelis Baltijos šalyse Eglutės žaisliukų muziejus, šventės rengiamos jaukiame Angelų slėnyje, jauniausieji miestelio gyventojai šurmuliuoja vaikų žaidimų aikštelėje.
Miežiškiečiai didžiuojasi savo sukurtu miestelio ir jo žmonių įvaizdžiu, tačiau neketina apsiriboti turimais pasiekimais.
Mažosios Lietuvos kultūros sostinės veiklos programoje numatyta siekti, kad daugėtų visokeriopo aktyvumo, iniciatyvumo, kad platesniam būriui miežiškiečių artima taptų savanoriška veikla, bendruomeniškos iniciatyvos, tradicijų puoselėjimas.
Miežiškių paskelbimas mažąja kultūros sostine ir artėjantis jubiliejus – puikios progos ir rimtas įpareigojimas vietos gyventojams aktyviau domėtis krašto istorija, tapti pilietiškesniems, stiprinti savo kultūrinę tapatybę, tradicijas.
Įgyvendindami Miežiškių – mažosios Lietuvos kultūros sostinės veiklos programą sieksime kuo geriau išnaudoti galimybes supažindinti Lietuvą su savo miesteliu, kultūrinėmis tradicijomis –rengsime savo mėgėjų meno kolektyvų koncertus kitose mažosiose kultūros sostinėse. Šis siekis jau virsta realybe: miežiškiečių kapela „Rudenėlis“ (vadovė Gražina Krikščiūnienė) savo krašto muzikavimo tradicijas pristatė Šakių rajone, Gelgaudiškyje, vykusioje šventėje. Turime ir daugiau kvietimų koncertuoti, juos dalijame ir patys, netrukus svečiuose sulauksime gelgaudiškiečių, šeduvių.
Daugiausiai dėmesio skirsime Miežiškiuose vyksiantiems renginiams. Tikimės, kad ir įprasti mūsų renginiai, ir planuojamos naujovės sudomins plačią auditoriją.
2016 m. ketiname rengti pažintines ekskursijas po miestelį, remdamiesi savo istorija, etninės kultūros paveldu kursime folkloro spektaklį, švęsime Miežiškių jubiliejų.
Jau kovo 5 dieną tradiciškai pakviesime į unikalią moterų armonikininkių šventę – varžytuves „Petronės armonika“, kovo 10 dieną ne tik minėsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet ir visuomenei pristatysime Miežiškius – šiųmetę mažąją Lietuvos kultūros sostinę.
Kiek vėliau, balandį, laukia senuosius papročius menančios Jurginės, gegužę – solidarumo maratonas, birželį – kartas suartinsianti Šeimos diena ir Joninės, liepą – Aplankymo atlaidų pakermošis, Valstybės dienos šventė, rugpjūtį – Šv. Baltramiejaus atlaidų pakermošis ir Miežiškių 460 metų jubiliejus.
Rudenį minėsime net trijų Miežiškių kultūros centro kolektyvų kūrybinės veiklos sukaktis, rengsime Aukštaitijos regiono kapelų šventę-varžytuves „Kapelmaušis 2016“, vakaronę „Dėkoju draugui“. Žiemą pasitiksime kalėdiniais, naujametiniais renginiais.
Kita svarbi veiklos sostinės veiklos programos kryptis – miestelio kultūrai reprezentuoti būtinos materialinės bazės stiprinimas. Šiam poreikiui įgyvendinti lėšų tikimasi gauti iš projektinės veiklos, jau sulaukta mecenato Ramūno Karbauskio paramos, palankių Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos sprendimų. Rajono savivaldybės skirtomis lėšomis ketinama įrengti stacionarią sceną lauko renginiams, įsigyti įvairių priemonių, dekoracijų renginiams, sudaryti ir išleisti reprezentacinį leidinį apie Miežiškius, taip pat – informacijos sklaidai.
Viliamės, kad mūsų pastangos stiprinti ir įprasminti krašto tradicijas virs įtraukiančia, prasminga veikla, sudomins plačią auditoriją.