Medalininkų stovyklos dalyviai nepaliauja stebinti
Žemaičių muziejuje „Alka“ iki kitų metų atsisveikino 32–oji medalininkų stovykla. Po dvi savaites sunkaus triūso ir nepailstamo sėmimo iš kūrybos aruodo pristatyti unikalūs 19 Lietuvos bei užsienio menininkų darbai.
Parodą ir dviejų savaičių darbą medalininkų stovykloje pristatė Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto (VDA TF) Metalo plastikos katedros docentė Remigija Vaitkutė, pademonstruotas filmas, kaip vyko medalių kūrimo darbai. „Esame įkyrūs, renkamės jau 32–ąjį kartą. Sulaukta medalininkų ne tik iš Telšių, bet ir kitų Lietuvos miestų taip pat dalyvavo du medalių kūrėjai iš Lenkijos. Ačiū svečiams, kurie atvyksta į parodas, mūsų organizuojamus renginius, dėkoju tiems, kurie nestokoja dėmesio mums: Telšių rajono savivaldybei, Telšių rajono savivaldybės merui Petrui Kuizinui, VDA Telšių fakultetui, Žemaičių muziejui „Alka“, Čėjauskų ūkiui bei visiems rėmėjams“, – kalbėjo R. Vaitkutė. Menininkė papasakojo, kad jos pagrindinis darbas stovykloje buvo užsiimti organizaciniais reikalais, jai talkino dešinioji ranka medalių pasaulio žmogus, ilgametis medalininkų stovyklos sumanytojas ir organizatorius Petras Gintalas, sklaida rūpinosi VDA TF Metalo plastikos katedros vedėja docentė Beata Zdramytė, liejybos darbams vadovavo VDA TF lektorius Albinas Jukumas.
Parodoje menotyros mokslų daktarė Neringa Markauskaitė įvertino darbus. „Džiugu, kad medalininkų stovykloje vyko ne tik medalių kūrimo darbai, bet ir suorganizuoti seminarai, pristatyti autoriai, jų veikla, pasidalinta patirtimi, gilintasi į medžiagas, iš kurių bus kuriami medaliai“, – sakė N. Markauskaitė.
32–ojoje medalininkų stovykloje pasirinkta tema „Pasaulio žmogus“. Kiekvienas menininkas idėją plėtojo savo nuožiūra. Vieni rinkosi poetus, daug Telšiams, Žemaitijai ir visam pasauliui nusipelniusius visuomenės veikėjus, kiti kūrė darbus įsimintinoms datoms ir įvykiams paminėti, pavyzdžiui, Rainių Kančios koplyčios ir kraupių žudynių metinėms įamžinti. „Stovyklos didžiausias laimėjimas – nesumeluotas, nepigus, negamyklinis menininko išjaustas darbas. Iš pradžių maniau, kad bus vien žmonių portretai, tačiau klydau. Į siūlomą temą pažiūrėta kitu kampu. Parodoje eksponuojami medaliai susiję su istorija, tobulinami ir plėtojami jau pradėti ciklai, panaudoti keramikos, tapybos, grafikos elementai“, – apie medalininkų darbus kalbėjo menotyrininkė.
Susirinkusius pasveikino Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorės pavaduotoja, vyr. fondų saugotoja Teresė Žulkutė, VDA TF dekanas Ramūnas Banys ir nuolatiniai stovyklų rėmėjai Elena Marija Butkevičienė ir Juozas Butkevičius.
R. Vaitkutė įteikė atminimo dovanėles pirmą kartą dalyvaujantiems medalininkų stovykloje telšiškiams Mariui Norkui, Sigiui Rekašiui, vilniečiui Gediminui Žukliui. Renginyje koncertavo bardas Romualdas Miškinis.