Medijų ir informacinio raštingumo mokymai bibliotekoje Šiaulių miesto bendruomenėms
Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegija, Bibliografijos-informacijos skyrius bei Lieporių filialas vykdo Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Medijų ir informacinio raštingumo mokymai Šiaulių miesto bendruomenėms“. Vienas iš projekto uždavinių – suteikti platesnių teisinių ir kompiuterinio raštingumo žinių miesto bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovams.
Biblioteka kviečia naudotis duomenų bazėmis
Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) spalio gale Šiaurės Lietuvos kolegijos studentams buvo pristatytos bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės. Šiuo metu Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka prenumeruoja užsienio duomenų bazes – EBSCO Publishing (duomenų bazių paketas anglų k.) bei Naxos Music Library (anglų k.) – ir Lietuvos duomenų bazes – INFOLEX.Praktika su integruota teisės aktų paieška bei „Verslo žinių“ archyvą. Taip pat studentai buvo supažindinti ir su laisvai prieinamomis duomenų bazėmis – Bibliotekos lokalia kompiuterine straipsnių baze bei Nacionalinės Bibliografijos Duomenų Banku (NBDB). Duomenų bazes studentams pristatė Bibliografijos-informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė Eglė Tarasevičienė. Kalbant apie užsienio duomenų bazes buvo akcentuota, kad yra galimybė bibliotekoje gauti nuotolinę prieigą prie duomenų bazių. Duomenų bazės tikrai pravers studentams ieškant informacijos įvairiomis temomis. Biblioteka kviečia naudotis duomenų bazėmis tiek studentus, tiek vyresnių klasių moksleivius. Konsultacijos suteikiamos ir individualiai, ir grupėms.
Informacinio raštingumo mokymai Šiaulių miesto bendruomenėms
Lapkričio 2-7 d. Lieporių filiale (Tilžės g. 36) vykusiuose informacinio raštingumo mokymuose dalyvavo Lieporių bendruomenės centro, miesto neįgaliųjų draugijos, klubo „Dainorėliai“, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šiaulių Viltis“, Vinkšnėnų asociacijos vadovai ir atstovai.
VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegijos lektorė Kristina Budrytė dalyvius supažindino su bendraisiais reikalavimais dokumentams paruošti, rekvizitų rašybos ypatumais, antspaudų ir spaudų naudojimo taisyklėmis, kalbėta, kaip rašoma tikrumo žyma. Dalyviai supažindinti su protokolo, prašymo, universalaus ir vidinio rašto rašymo taisyklėmis. Ilgėliau nagrinėtos teisės aktų įforminimo sudedamosios dalys. Kursų dalyvių pageidavimu, supažindinta su vizitinės kortelės kūrimo reikalavimais.
Lektorė Kristina Budrytė dalijosi gerąja dokumentų registravimo patirtimi, skatino dalyvius per savo organizacijų raštvedybą kurti teigiamą raštingos organizacijos įvaizdį. Dalyvių klausimų gausa, dalijimasis savo patirtimi rodo, kad tokie mokymai miesto bendruomenėms yra reikalingi.