Merkiniškiai jau dėlioja mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginių planą

Varėnos rajono savivaldybėje apsilankė Merkinės atstovai: seniūnas Gintautas Tebėra, pavaduotoja Ieva Danielianaitė, kultūros centro darbuotoja Gintarė Jasionienė, Merkinės miestelio bendruomenės pirmininkas Arūnas Glavickas ir Laima Saviščevienė, Dzūkijos nacionalinio parko vyr. specialistė. Liepos 11 d. jie Naisiuose perėmė mažosios Lietuvos kultūros sostinės vėliavą.
Merkinės bendruomenės atstovai pasakojo, kad jau yra sudėlioję preliminarų renginių planą, kuriame įvairiausi renginiai: pamokos, parodos, koncertai, tradicinių švenčių minėjimai ir kt.
Pasak merkiniškių, mažosios kultūros sostinės titulas labai įpareigoja. Jie džiaugėsi, kad vos išgirdę žinią Merkinės seniūnijoje gyvenantys ir kuriantys menininkai bei kiti gyventojai iškart pasisiūlė dirbti kartu. Merkiniškiai pasakojo, jog mažosios kultūros sostinės titulas labai įpareigoja. Atstovai pasakojo, kad dirbs vieningai kartu, suvieniję jėgas – bendruomenė, mokyklos, seniūnija, muziejus, parkas ir kiti.
Mažosiomis 2016-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinėmis tapo: Josvainiai (Kėdainių r.), Gelgaudiškiai (Šakių r.), Miežiškiai (Panevėžio r.), Žemaičių Kalvarija (Plungės r.), Šeduva (Radviliškio r.), Pagramantis (Tauragės r.), Juknaičiai (Šilutės r.), Merkinė (Varėnos r.), Alanta (Molėtų r.), Vepriai (Ukmergės r.).
Šiemet dešimt mažųjų Lietuvos kultūros sostinių buvo išrinktos pirmą kartą. Pradžią šiai naujai tradicijai davė Naisiai, kurie 2015 metais pasiskelbė mažąja Lietuvos kultūros sostine. Iki šiol kultūros sostinėmis buvo renkami tik didieji Lietuvos miestai.
Mažosios kultūros sostinės buvo atrenkamos konkurso būdu, pagal iš anksto nustatytus LR Kultūros ministerijos reikalavimus. Mažoji kultūra – tai judėjimas už kultūringesnį Lietuvos kaimą. Kaimą, kuriame kūryba ir kultūrinė saviraiška taptų savaime suprantama jo žmonių kasdienybės dalimi. Tai judėjimas už tai, kad į kaimą sugrįžtų gyvenimo džiaugsmas, o mūsų nacionalinė kultūra būtų pilnavertė.