Metų darbo rezultatus aptarė kultūros darbuotojai

Šiaulių rajono savivaldybės, kultūros skyriuje vyko susirinkimas, kurį gražia gaida pradėjo Kuršėnų meno mokyklos mokinės, atlikdamos įvairias variacijas , padedamos mokytojų bei vadovių. Kuršėnų meno mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė visiems susirinkusiems priminė rimties laikotarpį – adventą, kuris, atrodo, visiems žinomas, bet visgi kasdienybėje užmirštamas.
Susirinkimą pratęsė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, kuris pristatė susirinkime dalyvaujančius: Šiaulių rajono savivaldybės merą Antaną Bezarą, mero pavaduotoją Algį Mačiulį, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininką Martyną Rusteiką, Šiaulių rajono vietos veiklos grupės pirmininką Povilą Zavecką.
Savo pranešime skyriaus vedėjas paminėjo, kad šiais metais kultūros skyrius ir jo globojamos savivaldybės biudžetinės įstaigos vykdė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros plėtros programą. Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje nuosekliai stengėsi įgyvendinti Lietuvos kultūros politikos gaires, kultūros srities programas, savivaldybės tarybos sprendimus bei administracijos direktoriaus įsakymus. Stiprino kultūros ir meno potencialą, kūrybinę veiklą ir meno įvairovę, skatino nacionalines kultūros atvirumą, inicijavo sąlygų gerinimą rajono bendruomenės kultūrinei veiklai bei kultūros paslaugų pasiūlai.
Lietuvos Respublikos Seimas įvertindamas, kad viena iš regiono politikų krypčių yra regioninės, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas pabrėžė Lietuvos etnografinių regionų savitumo puoselėjimo svarbą. Šiaulių rajono veiksmų plane įvairias veiklas nusimatė ir visos rajono kultūros įstaigos. Įvairiais renginiais parodyti Lietuvos regiono bei Šiaulių rajono istoriniai ir tradicinės kultūros savitumai. Šių renginių tikslas buvo įvairiapusiškai atskleisti regioninę savitą kultūra, supažindinti su regiono ir Šiaulių regiono tradicinės kultūros palikimu, savastimi ir išsaugojimo galimybėmis.
Buvo gyvai pristatoma tautosaka, dainuojamasis ir muzikinis folkloras, tradicinis amatas, kulinarinis paveldas, tautinis kostiumas, tradicine kultūra, liaudies medicina, šeimos ir kalendoriaus švenčių papročiai. Taip pat buvo kalbama apie tradicines kultūros papročių pritaikymą, šių dienų visuomenėje. Kraštotyrininkai savo darbuose atspindėjo istorinę atmintį. Renginiai buvo skirti etnografinių regionų metams.
Šiais metais meno mėgėjų veikloje kaip ir kasmet didelis dėmesys buvo skirtas žanrinei veiklai, rengti tradiciniai regioniniai renginiai, konkursai, kuriuose dalyvavo: vokalinis muzikos, chorografijos, folkloro, liaudiškos muzikos, teatro kolektyvai ir pavieniai atlikėjai ir kviestiniai svečiai. Ši veikla bus sistemingai vystoma ir toliau, nes tai sutelkia kolektyvus veiklai, ruoštis regioninėms ir respublikinėms dainų šventėms
Skyriaus vėdėjas pagarsino keletą kolektyvų – kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Melodija“ , kultūros centro jaunimo choro „Melomanai“, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Raudėnų filialo ir Raudėnų mokyklos folkloro ansamblio „Gerviki“, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro teatro „Mozaika“ atlikėjai. Šiais metais pasižymėję žmonės: Bazilionų melodijų teatro režisierė Birutė Sinkevičienė, kuriai buvo skirta nominacija „Ryškiausia sezono scenografija“, ir įteiktas diplomas už spektaklį „Lopšinė vienuolyne“. Lietuvos krašto suaugusiųjų liaudies šokių konkurse „Suk suk ratelį“ laureato vardo nusipelnė šokių grupė „Diemedis“ ir Ginkūnų filialo pagyvenusių šokių grupė „Dobilas“. Taip pat už ilgametį darbą ir pasiekimus kultūros centro folkloro „Trio“ ir „Diemedžiui“ įteiktos „Aukso paukštės“ nominacijos ir suteikti laureatų vardai.
Įgyvendinant kultūros rėmimo programą, skatinama Šiaulių krašto kultūrai reikšmingu ir išliekamąją vertę leidinių leidyba ir sklaida. Šiais metais dalinai finansuotos penkios knygos, įvairūs istorijos ir kultūros leidiniai. Įgyvendinant kultūros ir meno premijų programas, siekiama skatinti Lietuvos ir Šiaulių rajono menininkų, rašytojų, poetų kūrybą, tautodailininkų ir kraštotyrininkų veiklą.
Vedėjas pasidžiaugė, kad Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centras išrinktas geriausiu amatų centru respublikoje. Šiaulių rajonas pirmasis Lietuvoje priėmė sprendimą, kad renginiai vyks blaivioje aplinkoje. Šiais metais Vilniuje kongresų ir parodų centre „Litexpo‘‘ Lietuvos asociacijos rengtoje 10- oje laureatų apdovanojimo ceremonijoje tarp garbingų laureatų pirmą kartą nuskambėjo Šiaulių rajono vardas.
Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras padėkojo kultūros darbuotojams bei pristatė ir pasveikino naują Šiaulių rajono kultūros centro direktorę Jovitą Lubienę, kurią meras apibūdino kaip puikią, nuostabią, visada su nuotaika ir pridūrė, jog ji puikiai moka bendrauti su bendruomenėmis ir seniūnija. Visus pasveikinta su artėjančiomis šventėmis.
Šiaulių rajono viešosios bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė pristatė bibliotekos veiklą bei įgyvendintus 7 projektus. Ji pasidžiaugė bibliotekos partneriais, palinkėjo, kad visiems metai būtų geri ir turiningi.
Šiaulių rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Povilas Zaveckas numatė 14 tęstinių projektų, kurie bus didesni kad būtų ir naudingi ir linksmi. Kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Martynas Rusteika užtikrino, jog bibliotekai bus suteiktos kitos patalpos, bus gerinama materialinė kultūros įstaigų bazė. Taip pat prie sveikinimų prisidėjo ir mero pavaduotojas Algis Mačiulis, kuris tarė: „Jus esate, mes esame, tie kurie išlaikome lietuvišką žodį, lietuvišką raidę, lietuvišką šokį – mes išsaugome valstybę“.
Renginio pabaigoje Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus pasveikino darbuotojus su jų sukaktimis. Visi susirinkusieji sudainavo bendrą dainą.