Milašaičiuose vyko popietė „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis“

Kovo 22-ąją Milašaičių kaimo bendruomenėje (Plungės r.) vyko popietė – akcija „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis“. Renginyje dalyvavo Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“ nariai ir Plungės Senamiesčio mokyklos Žaliųjų būrelio mokiniai su mokytoja Alma Šakiene.
Susitikimo metu bendruomenės pirmininkė Rūta Endrijauskienė supažindino su Baltijos labdaros fondo vykdomu projektu „Gyvenu kaime – žinau savo vertę“. Kalbėjo apie tai, kad projekte dalyvauja trys Plungės rajono bendruomenės – Žlibinų kaimo bendruomenė, Žemaičių Kalvarijos bendruomenė „Gardai“ ir milašaitiškių „Sruoja“. Šis renginys – viena iš projekto veiklų Milašaičių kaime.
Susitikime su vietos gyventojais ir moksleiviais buvo diskutuojama, kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie darnios visuomenės plėtojimo, prie žemės saugojimo ir meilės jai skatinimo plačiojoje visuomenėje. Kaip būti aktyviu savo tėvynės piliečiu, suprantančiu ne tik savo teises, bet ir prisiimančiu atsakomybę už savo pareigas.
Senamiesčio mokyklos mokiniai, Žaliųjų būrelio atstovai kalbėjo, kokios jau įgyvendintos pilietinės iniciatyvos, išsaugant žemę ateinančioms kartoms, kaip jaunimas supranta meilę Lietuvai, jos žemei.
Diskutuota ir apie tai, kaip suprantame pilietiškumą, kas bendro ir kokie yra skirtumai tarp gyvenimo kaime ir mieste. Kokios vietovėje, kurioje gyvename, kylančios problemos saugant žemę, kaip skatinti meilę jai plačiojoje visuomenėje; kaip būti aktyviu savo tėvynės piliečiu, suprantančiu ne tik savo teises, bet ir prisiimančiu atsakomybę už savo pareigas. Moksleiviai susipažino su bendruomenės gyvenimu kaime, įgyvendintais projektais. Džiaugėsi galėdami pajausti pavasario dvelksmą žaisdami ant dirbtinės žolės stadione.
Susitikime dalyvavo viešnia p. V. Mineikienė, kuri supažindino su piešimo terapijos subtilybėmis, kalbėjo, kaip svarbu žmogui išsilaisvinti iš savo emocijų, kad galėtų gyvenime save išreikšti kur kas efektyviau. Kiekvienas dalyvis išreiškė save, kaip visuomenės pilietį su savo savybėmis, kurios vėliau kuria bendrą visumą.
Prie vaišių vyko piešinių aptarimas. Buvo ieškoma bendrumo, pilietiškumo. Kiekvienas ieškojo atsakymo, kas yra pilietinės visuomenės dalyvis, o kas – tiesiog šalies gyventojas.