Ministerijos sutarė dėl tikslingo „pokyčių krepšelio“ kitų metų prioritetiniams darbams
Po dvi savaites trukusių Premjero, finansų ministro ir kitų ministerijų diskusijų dėl lėšų paskirstymo, vadinamojo „pokyčių krepšelio“, pasiektas susitarimas. Finansų ministras derybas vertina kaip konstruktyvias, o jų rezultatą – rodantį Vyriausybės vieningumą, bendrą šalies poreikių ir Vyriausybės tikslų matymą. Drauge ministerijos žada sutaupyti 259 mln. eurų, iš kurių 149 mln. eurų sudarys baigtinės programos, ir papildomai iš planuojamo pajamų augimo numatoma surinkti dar 234,6 mln. eurų, būtinų šalies augimą skatinsiantiems Vyriausybės prioritetams įgyvendinti.
„Skatinome atsakingai peržiūrėti išlaidas, mažinant jas neefektyvioms paslaugoms ir neprioritetinėms sritims. Džiugu, kad visi supratome vardan ko tai darome. Dėkoju kolegoms iš kitų ministerijų, kurie įsiklausė į raginimą atsigręžti nuo siauro savo srities matymo į svarbiausius visai šaliai tikslus. Dabar turime puikų pagrindą, leisiantį įgyvendinti ir Vyriausybės prioritetinius darbus, ir anksčiau įstatymais prisiimtus įsipareigojimus – visi šie skaičiai suguls į biudžeto projektą“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.
Daugiausiai sutaupyti kitąmet pasiryžusios Finansų ir Žemės ūkio ministerijos – atitinkamai beveik 58 mln. eurų ir 25 mln. eurų. Taip pat kiek daugiau nei 8 mln. turės sutaupyti Teisingumo ministerija, 6 mln. eurų – Ūkio ministerija.
Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijoms kitąmet finansavimas nemažės. Socialinės apsaugos ir darbo bei Krašto apsaugos ministerijoms finansavimas augs atitinkamai 216 mln. ir 149 mln. eurų.
„Nuogąstavimai, kad siekis taupyti kels pavojų socialiai labiausiai pažeidžiamiems žmonėms ar kultūros sričiai, planuojant svarbius renginius, buvo nepagrįsti. Kaip ir žadėjome, sutaupytos lėšos paskirstytos atskiroms ministerijos pagal nustatytus Vyriausybės prioritetus, stiprinant tas sritis, kurioms finansavimo šiuo metu reikia labiausiai“, – pridūrė V. Šapoka.
Vadinamasis „pokyčių krepšelis“ – tai Vyriausybės prioritetiniams darbams ir anksčiau įstatymais prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti reikalingos lėšos. Iš viso kitąmet jis sieks 617,5 mln. eurų, kurių didžiąją dalį sudarys šiemet ministerijų baigiamų vykdyti programų, priemonių ir investicinių projektų lėšos, kitos ministerijų veiklos efektyvumo didinimo priemonės, taip pat lėšos iš numatomo 2018 m pajamų prieaugio.
Galutinis Vyriausybės siūlomas valstybės biudžeto projektas Seimui bus teikiamas ne vėliau kaip 2017 spalio 17 dieną.