Ministras L. Kukuraitis: „Mokslas, geroji praktika ir tikėjimas – ant šių kolonų auga stipri bendruomenė“
Tam, kad bendruomenės augtų ir stiprėtų, reikalingi trys pagrindiniai dalykai. Tai šiandien sveikindamas Mykolo Romerio universiteto praktinės-mokslinės konferencijos, kurios metu apdovanoti vietos bendruomenių konkurso nugalėtojai, dalyvius akcentavo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
„Visų pirma reikia išmanymo, ir čia svarbus mokslo indėlis. Jūs, mokslininkai, darote didžiulį darbą, siekdami suprasti, kas vyksta su bendruomenėmis, su mūsų visuomene, kaip ir kokie juos sieja socialiniai ryšiai bei kas turėtų būti daroma“, – sakė ministras L. Kukuraitis.
Pasak ministro, antrasis dėmuo – tai gerieji pavyzdžiai: „Tos bendruomenės ir jų lyderiai, kuriems bendruomenės yra jų kasdienybė, nuolatinės pastangos ir nuoširdus rūpestis – jos veda pirmyn savo žmones, o kartu ir visą šalį.”
„Ir trečiasis dalykas, kuris be mokslo ir praktikos yra reikalingas, – tai tikėjimas bendruomenėmis, socialiniais ryšiais ir žmonių bendryste. Aš tą tikėjimą turiu“, – sakė ministras. Anot L. Kukuraičio, ypač norėtųsi, kad bendruomenės būtų aktyvios sprendžiant vietos socialinius klausimus, prisidėtų prie socialinių problemų sprendimo.
Universiteto rektorius doc. dr. Algirdas Monkevičius pakvietė visus „ne plaukti į svetimus vandenis, o ir toliau geru pavyzdžiu įkvėpti ir irkluoti lietuvišką valtį”. Jis padėkojo profesoriui Sauliui Nefui, jau septintą kartą darbščius ir atsakingus žmones suburiančiam bendruomenių lyderystei.
Mykolo Romerio universiteto ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos su informaciniu partneriu „Savivaldybių žinios“ skelbto konkurso vietos bendruomenėms nugalėtoju nominacijoje „Vietos bendruomenės lyderis – vadybininkas“ tapo Inturkės bendruomenės (Molėtų rajono savivaldybė) pirmininkė Vaida Bacenskaitė. Nominacijoje „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“ nugalėjo Gasčiūnų kaimo bendruomenė (Joniškio rajono savivaldybė). Trečiojoje nominacijoje – „Bendruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė“ – nugalėtojo laurai atiteko Sendvario seniūnijai (Klaipėdos rajono savivaldybė).
Kaip sakė konferencijoje valstybės paramą bendruomenėms pristačiusi ministerijos Bendruomenių reikalų skyriaus atstovė Milda Saudargė, šiemet toliau nuosekliai didinamas finansavimas bendruomenėms – tam skirta 2,63 mln. Eur. 2017 m., siekiant įgyvendinti vietos bendruomenių poreikius geriausiai tenkinančias veiklas ir siekiant ilgalaikės bendruomeniškumo plėtros, gyventojų aktyvumo ir didesnio jų įsitraukimo į organizuotą veiklą sprendžiant vietos bendruomenėms svarbius klausimus, finansavimas nukreipiamas į bendruomeninės veiklos stiprinimą visose savivaldybėse.
Devintosios praktinės-mokslinės konferencijos „Efektyvumas viešajame sektoriuje: kuo vadybos teorijos gali pasitarnauti ir ką praktikai gali patarti?“ tikslas – keistis gerosiomis praktikomis ir tartis dėl mokslo institucijų aktyvesnio įsitraukimo ir įtraukimo į viešojo administravimo procesą bei mokslinių teorijų ir modelių taikymo praktikoje. Konferencijoje pranešimus skaito mokslininkai, valdžios, viešojo administravimo institucijų ir įstaigų, mokymo centrų atstovai, universiteto socialiniai partneriai ir kiti.