Ministrė A. Pabedinskienė: „Siekiant užtikrinti šalies stabilumą, turime sudaryti tinkamas sąlygas viduriniosios klasės stiprėjimui“

Viduriniosios klasės stiprėjimas stiprina ir pačią valstybę. Tai dalyvaudama tarptautinėje konferencijoje „Ilgalaikės tendencijos darbo pasaulyje: koks poveikis nelygybei ir vidutines pajamas gaunančių asmenų kategorijai?“ Briuselyje pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
„Gausi vidurinioji klasė yra politinio ir ekonominio stabilumo garantas, tačiau ji stiprėja ir plečiasi tik tada, kai valstybė sudaro tam tinkamas sąlygas. Svarbu nepamiršti, kad viduriniosios klasės formavimas integruoja savyje ekonominę, verslo plėtros, regioninę, švietimo, socialinę bei darbo rinkos politikas, todėl siekiant geriausių rezultatų, būtina užtikrinti šių politikų formavimo ir įgyvendinimo sanglaudą bei įgyvendinimo koordinavimą“, – sakė A. Pabedinskienė.
Konferencijoje siekiama identifikuoti, kas galėjo prisidėti prie pajamų nelygybės pasaulyje ir kaip galėtų būti sprendžiama nelygybės problema, ypatingai iš vidutinio dydžio pajamas gaunančių asmenų grupės perspektyvos.
Dalyviai siekia atsakyti, ar didėjanti pajamų nelygybė veda link viduriniosios klasės išnykimo, kokie yra pagrindiniai pokyčiai darbo pasaulyje per pastaruosius 20 metų, kurie gali turėti poveikį viduriniajai klasei, kaip viduriniąją klasę paveikė finansinė ir ekonominė krizė, kokia varomoji jėga darbo pasaulyje galėtų prisidėti prie pajamų nelygybės sumažinimo ateityje, taip pat dalinamasi gerąja šalių, kurios sėkmingai įgyvendino būtinas reformas, patirtimi.
Politinės diskusijos metu siekiama identifikuoti būdus, kaip atlikti būtinus pokyčius nesukuriant didesnės nelygybės ir socialinės atskirties, tuo pačiu įvertinant bei aptariant ir socialinio dialogo, socialinių partnerių vaidmenį šiame procese.
Vasario 29 – kovo 1 d. vykstančią konferenciją, kurioje dalyvauja vyriausybių, profesinių sąjungų ir darbdavių atstovai iš 30 šalių, organizavo Tarptautinė darbo organizacija ir Europos Komisija.