Ministrė A. Pabedinskienė: „Tik jaunimo integracija ir jaunų žmonių įgalinimas užtikrins valstybės vystymąsi“
Šiandien Sofijoje (Bulgarija) vykstančioje Europos ir Azijos užimtumo ministrų konferencijoje socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė aukšto lygio diskusijos metu pabrėžė, jog jaunų žmonių socialinė bei profesinė integracija bei geresnis jaunimo potencialo išnaudojimas atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant tvarų valstybės vystymąsi.
„Dėl nuolatinės darbo rinkos kaitos jauniems žmonėms sudėtinga joje įsitvirtinti, susiduriama su didesne rizika atsidurti socialinėje atskirtyje nei kiti. Siekiant įveikti šiuos iššūkius, turime suteikti jaunimui geriausias galimybes įsidarbinti, tam pasitelkiant investicijas į aukščiausios kokybės švietimą ir mokymą, užtikrinant darbo rinkai reikalingų įgūdžių įgijimą“, – sakė ministrė A. Pabedinskienė.
Pasak A. Pabedinskienės, jaunimo užimtumas Lietuvoje yra vienas svarbiausių valdžios prioritetų. Todėl ypatingas dėmesys skiriamas regioninei jaunimo politikai, stengiamasi maksimaliai įtraukti jaunimą į įvairias veiklas, motyvuoti juos siekti svarbių gyvenime tikslų ir padėti įgyti naujų darbo įgūdžių bei patirties.
Šiandien ir rytoj vykstančioje konferencijoje, kurioje dalyvauja Europos ir Azijos darbo ir užimtumo ministrai, ambasadoriai, tarptautinių organizacijų atstovai bei socialiniai partneriai, dalijamasi nuomonėmis apie tai, kaip Europos ir Azijos šalių dialogas bei bendradarbiavimas gali prisidėti prie tvaraus vystymosi, daugiausia dėmesio skiriant tinkamam darbui, užimtumo didinimui ir skurdo panaikinimui.
Rytoj konferencijoje dalyvaujantys ministrai pasirašys Sofijos deklaraciją, kurioje akcentuojamas dėmesys užimtumui, ypač jaunimo tarpe, taip pat socialinei apsaugai nacionaliniame kontekste, tinkamam darbui ir darbuotojų saugai bei sveikatai pasaulinėse tiekimo grandyse.
Deklaracijoje pažymima, kad pagrindiniai iššūkiai, su kuriais šiandien susiduria Azijos ir Europos ekonomika bei visuomenės – nelygybė ir socialinė atskirtis, visuomenės senėjimas, ilgalaikis nedarbas ir įgūdžių trūkumas. Nesprendžiant šių problemų, gali išlikti grėsmė augimui ir tvariam vystymuisi abiejuose regionuose.
Ilgalaikių ir koordinuotų priemonių svarba yra ypač didelė siekiant gerinti jaunimo darbo rinkos rezultatus, suteikiant jiems galimybę vystyti tinkamus įgūdžius. Siekiant šių tikslų reikia stiprinti aktyvias darbo rinkos priemones, kurios užtikrintų įgudusiems ir pasiruošusiems dirbti jauniems asmenims lengvesnį patekimą į darbo rinką. Pameistrystė ir savarankiškas užimtumas taip pat potencialiai galėtų prisidėti prie jaunimo nedarbo mažinimo.
5-ąją darbo ir užimtumo ministrų konferenciją „Siekiant tvarios socialinės plėtros Azijoje ir Europoje: bendra vizija dėl tinkamo darbo ir socialinės apsaugos“ organizuoja Bulgarijos darbo ir socialinės politikos ministerija kartu su Europos Komisija. Bendros Azijos ir Europos darbo bei užimtumo ministrų konferencijos rengiamos nuo 2006 m.