Ministrė A. Pabedinskienė: „Vaiko teisių apsaugos specialistai – mūsų partneriai visuose vaikus liečiančiuose pokyčiuose“
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko su visų Lietuvos savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyrių atstovais ir aptarė aktualiausius Vaiko teisių apsaugos politikos įgyvendinimo klausimus.
„Kasdienis vaiko teisių apsaugos specialistų darbas yra sudėtingas, tačiau be galo reikalingas. Būtent jie bendruomenėse yra arčiausiai vaikų ir gali pirmieji pastebėti rizikos požymius bei pasirūpinti, kad vaikai sulauktų reikiamos pagalbos“, – pažymėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Ministrė kvietė vaiko teisių apsaugos specialistus bendradarbiauti, būti aktyviais ir visada išsakyti savo nuomonę aktualiais klausimais, nes jų įžvalgos gali padėti geriau suprasti vaikų problemas ir rasti geriausius būdus jas spręsti. Be glaudaus visų sričių atstovų, tarp jų ir vaiko teisių apsaugos specialistų, bendradarbiavimo būtų gerokai sudėtingiau pasiekti ir prasidėjusios institucinės globos pertvarkos sėkmės.
Šių specialistų vaidmuo bus ypač svarbus ir įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengiamą naujovę – kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimai. Įgyvendinus projektus, šeimos, susiduriančios su sunkumais, krizinėmis situacijomis, visoje Lietuvoje galės gauti būtent joms parinktus įvairiapusius paslaugų paketus. Nauja ir tai, kad 2016 m. net 0,5 mln. eurų didinamas finansavimas vaikų dienos centrams, ir jų veiklose nuo šiol galės dalyvauti ne tik vaikai iš socialinės rizikos šeimų, bet ir visi mažieji Lietuvos piliečiai.
Vaiko teisių specialistų indėlis taip pat bus didelis įgyvendinant ir naują Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kurio bei su juo susijusių įstatymų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas projektas šiuo metu yra pateiktas svarstyti Lietuvos Respublikos Seimui.
Metiniame savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojų susitikime aptartas Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai 2016-2020 metų veiksmų plano projektas, Pagalbos centro vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio išnaudojimo, veikla.
Ypač daug dėmesio skirta Europos Tarybos konvencijos dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos Lietuvoje įgyvendinimo aktualijoms bei Specializuotos pagalbos centrų, teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims, ir Vaiko teisių apsaugos skyrių bendradarbiavimui aptarti.
Taip pat pristatytos ir analizuotos vaikui skirto išlaikymo išieškojimo galimybės nacionaliniuose ir tarptautiniuose teisės aktuose.