Ministrė nuramino – Akušerijos-ginekologijos skyrius nebus uždarytas

Viešojoje erdvėje pasigirdus kalboms, kad Sveikatos apsaugos ministerija užsimojo naikinti Lazdijų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyrių, mūru stojo ne tik medikai, esamos ir būsimos mamos, bet ir rajono valdžia, dedanti visas pastangas, kad būtų išsaugotas dabar esamų paslaugų teikimas ne tik Lazdijų, bet ir aplinkinių rajono pacientėms.
Sužinoję apie planuojamą sveikatos apsaugos ministrės vizitą Lazdijų ligoninėje Akušerinio-ginekologinio skyriaus darbuotojos, padedamos visos Lazdijų krašto bendruomenės, surinko beveik 3000 moterų ir vyrų parašų, pasisakančių prieš skyriaus naikinimą.
Gimdymų skaičius nesiekia normos
2014 metais Lazdijų ligoninėje buvo 162 gimdymai, iš jų 60 gimdyvių iš Druskininkų savivaldybės ir 10 iš kitų savivaldybių.
Nors gimdymų skaičius nesiekia Vyriausybės 2014 m. balandžio 23 d. nutarimu patvirtinto 300 gimdymų kriterijaus, tačiau atitinka šiame dokumente nurodytas išimtis, tokias, kaip – atstumas iki artimiausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios stacionarines chirurgijos ir akušerijos paslaugas, – daugiau kaip 50 kilometrų. Jei nuo rajono centro, Lazdijų, iki Alytaus ligoninės yra apie 46 kilometrus, tai moterims iš atokesnių rajono vietų, pakraščių atstumas gali siekti ir 70 bei daugiau kilometrų.
Lazdijų Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Vilma Burbulė teigia, jog ministerijoje jau seniai buvo kalbama, kad reikėtų 300 gimdymų normą per metus rajonuose reikia mažinti, nes mažėja gyventojų skaičius, rajonai pamažu sensta. Tačiau kalbos liko tik kalbomis.
Į užmojus uždaryti Akušerijos-ginekologijos skyrių itin nepalankiai žiūri ir rajono valdžia. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis raštu kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę, Valstybines ligonių kasas, išreikšdamas nepritarimą siūlymams panaikinti Lazdijų ligoninės Akušerijos skyrių.
Ministrė išgirdo
Šiandien Lazdijų ligoninėje viešėjusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė susitiko su ligoninės vadovu Vitu Šimkoniu, skyrių vedėjais, darbuotojais, taip pat susitikime dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka, administracijos direktorius Audrius Klėjus.
Ministrė visus susirinkusius patikino, jog ministerijoje su Premjero žinia buvo priimtas žodinis susitarimas, jog Ligonių kasos iki rugsėjo 1-os įsipareigojo apmokėti už paslaugas Akušerijos-ginekologijos skyriui. Kadangi vyresniems ar turintiems mažamečių vaikų darbuotojams apie atleidimą privaloma pranešti prieš keturis mėnesius, ministrė patikino, kad „šie terminai nebetelpa į rėmus“ ir darbuotojai dėl skyriaus likimo šiais metais gali būtų ramūs.
R. Šalaševičiūtė patikino ieškosianti būdų, kaip į Lazdijus gimdyti prikviesti ir gretimai esančio Punsko gimdyves. Nes žinanti, kad Lazdijų Akušerijos-ginekologijos skyriuje dirba profesionalūs gydytojai, atsakingas ir rūpestingas personalas, kuris skyriuje savo dėmesingumu pacientėms sukuria namų aplinką.
Visų gydytojų akušerių vardu kalbėjusi medikė teigė, jog pasakymai, kad priimdami nedidelį kiekį gimdymų, gydytojai praranda savo kvalifikaciją, žeidžia darbuotojus. Gydytojai kas keturis metus tęsia licencijas, lanko kvalifikacijos kėlimo kursus, mokosi ir nuolat tobulėja. „Mes galime suteikti tokią pačią kvalifikuotą pagalbą, kaip ir Kaune ar Alytuje, tai rodo mūsų darbu patenkintos moterys“, ‒ kalbėjo darbuotojos.
„Valdžią renka žmonės, įsiklausykite į eilinių Lietuvos moterų balsus, parašus ir dirbkite liaudžiai“, ‒ kalbėjo skyriaus darbuotojos Seimo narei K. Miškinienei ir ministrei R. Šalaševičiūtei įteikdamos beveik 3000 surinktų parašų.
„Akušerijos-ginekologijos skyriuje dirbantys profesionalūs gydytojai užtikrina teikiamų paslaugų kokybę, todėl mes norime, kad būtų apmokamos tos paslaugos, kurios suteikiamos“, ‒ Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka išsakė savivaldybės, kaip Lazdijų ligoninės steigėjo, poziciją.