Minkštų baldų apmušalų rūšys: Kaip išsirinkti?
Minkštų baldų gamintojo pasirinktos medžiagos gali turėti didžiulę įtaką baldų kokybei. Geras apmušėjas, prieš pasirinkdamas tinkamiausią medžiagą, atsižvelgs į daugelį aspektų, pirmiausia, kam baldas skirtas (poilsiui ar darbui), antra, kokioje erdvėje jis tikėtina stovės (biure, svetainėje ar terasoje) ir pan. Pavyzdžiui, jei norite patogaus ir patvaraus gaminio, tikriausiai norėsite rinktis natūralų audinį, pavyzdžiui, medvilnę ar liną. Tačiau jei norite prabangos ir švelnumo, galite rinktis aksomą arba šilką.
Yra vienas labai svarbus bet kokio minkšto baldo apdailos elementas – apmušalai. Jis gali būti baldo stiliaus ir patogumo pagrindas. Todėl perkant minkštus baldus labai svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į apmušalus. Balduperlai.lt dalinasi keletu patarimų, kurie gal būt padės išsirinkti sau tinkamiausią produktą.
Skirtingi apmušalų tipai ir rūšys
Kiekvienas, besirenkantis apmušalais aptrauktus baldus, pirmiausia turėtų įvertinti įvairių apmušalų tipų savybes ir sužinoti apie jų skirtumus bei privalumus. Nes tik gerai suprasdami kiekvieno apmušalų tipo charateristiką galite išsirinkti tinkamą apmušalų tipą savo poreikiams. Taigi, kokie apmušalų tipai yra populiariausi ir labiausiai vertinami?
Minkšti baldai yra puikus pasirinkimas, jei ieškote kažko patogaus ir stilingo. Galima rinktis iš įvairių medžiagų, įskaitant medieną, metalą, plastiką, audinį ir gumą. Rasite visko – nuo tradicinio dizaino iki modernaus stiliaus. Kai kurie gamintojai savo gaminiams suteikia viso gyvenimo garantiją, todėl jie be problemų turėtų tarnauti dešimtmečius.
Odiniai apmušalai. Ši kategorija apima natūralią, pusiau dirbtinę ir dirbtinę odą. Natūrali oda yra ilgaamžė, itin patvari ir lengvai prižiūrima. Sklinda mitas, kad tokie baldai laikui bėgant ima skeldėti ir trūkinėti, praranda išvaizdą ir susidėvi. Tiesa yra ta, kad tinkamai prižiūrint apmušalus galima naudoti daugelį metų. Svarbiausia – laikytis gamintojo priežiūros patarimų ir sumažinti nusidėvėjimo riziką tinkamai juos prižiūrint. Natūrali oda dažniausia būna gamtai artimų spalvų – balta, juoda, šviesiai ar tamsiai ruda. Dirbtinė arba pusiau dirbtinė oda gali būti margesnė, ne tokio lygaus atspalvio, taip pat ryškenės, įvairių spalvų – ji kaip ir natūrali oda gali būti juoda, ruda arba balta, taip pat raudona, geltona arba oranžinė. Pasirinkimas paprastai priklauso nuo interjere vyraujančios spalvų paletės.
Tekstiliniai apmušalai. Šiai kategorijai priskiriami tokie apmušalai kaip velvetas, mikropluoštas, šenilas, gobelenas ir veliūras. Šiais tekstiliniais apmušalais apmušti baldai paprastai pasižymi platesniu audinių asortimentu ir skirtingais priežiūros reikalavimais. Pavyzdžiui, minkštus krėslus rekomenduojama siurbti dulkių siurbliu su specialiu dulkių siurbimo antgaliu. Minkštoms sėdynėms valyti galima naudoti šilto muilo vandens mišinį. Veliūro valymui ir priežiūrai reikia skirti ypatingą dėmesį. Jų negalima skalbti įprastomis skalbimo priemonėmis. Priešingu atveju jie gali susitraukti ir įtrūkti. Šenilas taip pat tinka baldų apmušalams, tačiau patartina jį reguliariai valyti minkštu šepečiu, nes jame mėgsta kauptis dulkės ir nešvarumai. Taip pat sunkiau išvalomus nešvarumus ir įsisenėjusias dėmes galite valyti naudojant amoniako ir vandens mišinį.
Priežiūra yra svarbi tiek estetikai, tiek ilgaamžiškumui, todėl gerai pagalvokite, kokį audinį norite naudoti.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis apmušalų tipą?
Labai svarbu atkreipti dėmesį į savo gyvenimo būdą ir kasdienius poreikius, kad galėtumėte priimti tinkamą sprendimą išsirenkant minkštuosius baldus. Minkštų baldų komplektai turi būti ne tik gražus, bet ir patogus baldas, prisitaikantis prie jūsų kambario dydžio ir formos, taip pat bendro būsto stiliaus ir kitų dizaino elementų, kurie daro įtaką minkštųjų baldų dydžio ir spalvų pasirinkimui. Į ką atkreipti dėmesį?
- Šeimos sudėtis
Jei namuose yra mažų vaikų, svarbu pasirinkti medžiagas, kurias lengva prižiūrėti ir valyti. Panašus pasirinkimas turėtų būti, jei namuose turite naminių augintinių. Tikriausiai praktiškiausias pasirinkimas – oda. Oda aptrauktus baldus lengva palaikyti švarius, ant jų nesikaupia plaukai ir dulkės, kaip ant įprastų sofų. Be to, šie baldai tarnaus gana ilgai, nes gaminami iš ypač kokybiškų natūralių medžiagų.
- Priežiūra ir valymas
Rinkdamiesi minkštuosius baldus taip pat turėtumėte atsižvelgti į tai, kiek laiko galite skirti jų priežiūrai. Baldus nėra sudėtinga reguliariai prasiurbti ar išvalyti, o jei namuose neturite augintinių ar mažų vaikų, priežiūros reikės kur kas mažiau. Tokiu atveju galima rinktis apmušalus iš aksomo, šenilo arba mikropluošto, kurie yra vieni populiariausių baldų apmušalų, puikiai suderinami su bet kokiu interjeru.
- Namų interjero stilius
Tai kone svarbiausias veiksnys, renkantis minkštuosius baldus. Norint užtikrinti, kad pasirinkti nauji baldai puikiai derės prie interjero, renkantis minkštuosius baldus verta atsižvelgti ir į namų spalvinę gamą. Jei norite ją atnaujinti, rinkitės ryškesnes spalvas ir raštuotas medžiagas. Jei norite sušvelninti interjerą, rinkitės švelnesnius atspalvius ir paprastus raštus.
Tinkami minkštieji baldai turi būti ne tik gražūs arba derėti prie interjero, bet ir būti patogūs sėdėjimui ir poilsiui. Todėl jei tik turite galimybę, visuomet prieš perkant apsilankykite baldų ekspozicijos salėse ir realiai išbandykite skirtingų apmušalų pojūtį, pamatykite paletę ir įvertinkite baldo tvirtumą.
Daugiau: Minkšti baldai